استیو بالمر و خبرهای تازه از ویندوز و ویندوز فون بعدی

نام ویندوز ۸ را تا به حال زیاد شنیده اید و درباره آن مطالبی هم در
نارنجی

خوانده اید. اما آقای بالمر در فروم توسعه دهندگان مایکروسافت در ژاپن، هنگام اشاره به سیستم عامل آینده شرکتش از این نام استفاده نکرد! استیو بالمر در این فروم گفت که «نسل بعدی سیستم های ویندوزی» سال آینده به بازار خواهد آمد. وی همچنین گفته است که این ویندوز بر روی دستگاه های زیادی از قبیل تبلت ها، اسلیت ها و کامپیوترها نصب خواهد شد.

جالب اینجا است که استیو تبلت و اسلیت را از یکدیگر جدا کرده است. باید ببینیم که چه نقشه ای پشت این جملات است و مایکروسافت چه محصول جدیدی برای دنیای تکنولوژی آماده کرده است. البته شایعات حاکی از آن است که مدیر تیم ویندوز مایکروسافت قرار است در سخنرانی هفته آینده اش در اجلاس D9، پیش نمایشی از رابط کاریری ویندوز ۸ ویژه تبلت ها را ارائه کند.

اما داستان همین جا خاتمه نمی یابد. در این مراسم آقای بالمر گفته که نسخه جدید ویندوز فون با نام Mango بیش از ۵۰۰ قابلیت جدید خواهد داشت. شایعات هم حاکی از آن است که این شرکت ظرف یکی دو روز آینده قصد دارد ۹ گوشی جدید مجهز به ویندوز فون را رونمایی کند. اما مشخص نیست که این گوشی ها از ویندوز فون ۷ بهره خواهد گرفت یا اینکه مانگو را بر روی آنها خواهیم دید. هرچند که به نظر می رسد معرفی گوشی جدید و یا رونمایی از مانگو به این زودی ها اتفاق نیافتد و همه اینها فقط شایعه باشند.

فید نارنجی