دو نمایشگر جدید از سامسونگ: تاشو و با رزولوشنی همانند رتینا

هر چقدر این نمایشگر را تا بزنید ترک نمی خورد

سامسونگ به خوبی دریافته که پیشگام بودن در فناوری نمایشگرها، یکی از نقاط حیاتی برای رقابت با دیگر تولید کنندگان دنیای کامپیوتر و تلفن هوشمند است. به همین دلیل حالا شاهد معرفی ۲ تکنولوژی جدید توسط این شرکت هستیم.


این یک نمایشگر AMOLED است که در موسسه تحقیقات پیشرفته سامسونگ توسعه یافته و می توانید آن را از وسط تا کنید. البته طرح هایی مشابه این قبلا هم توسط سامسونگ و برخی شرکت های دیگر به صورت آزمایشگاهی نمایش داده شده بود اما این یکی را می توانیم بسیار نزدیک به خودمان تصور کنیم و شاید در آینده نزدیک آن را در گجت هایمان ببینیم.


این نمایشگر در واقع از دو پنل مجزا تشکیل شده و جالب تر اینکه حتی با بیش ۱۰۰ هزار بار باز و بسته شدن هم مشکلی پیدا نمی کند. برخلاف مدل های قبلی سامسونگ توانسته این نمایشگر را لمسی بسازد بنابراین باید منتظر ورود هر چه زودتر آن به بازار باشیم.

pentile-subpixels.jpg

اما این همه ماجرا نیست. این شرکت یک نمایشگر جدید ۱۰‪.‬۱ اینچی با کیفیتی مشابه رتینا ویژه تبلت ها هم ساخته که با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسلی اش تبلت های فعلی را در مقابل خود کم کیفیت جلوه می دهد.این نمایشگر تصاویر را با کیفیت ۳۰۰dpi نشان می دهد. این همان تعداد پیکسلی است که در صنعت چاپ به کار می رود بنابراین با چنین کیفیتی، پیکسل ها در بسیاری از مواقع تقریبا قابل تشخیص نیستند. اگر به یاد داشته باشید مشابه این نمایشگر را روی آیفون ۴ اپل دیده اید. چیزی که تبلیغات زیادی برایش به راه افتاد. حالا سامسونگ فناوری جدیدترش را برای تبلت ها ساخته است.اما چرا اپل از نمایشگر رتینا برای آی پد ۲ استفاده نکرد؟ پاسخ در مصرف باطری است. در تبلت ها، نمایشگرها بزرگترین مصرف کننده باطری هستند و چنین نمایشگری عمر باطری را فوق العاده کم می کند. اما سامسونگ می گوید که توانسته این مشکل را تا حد زیادی حل کند و فناوری جدید اش علاوه بر کیفیت بهتر، ۴۰ درصد مصرف انرژی کمتری دارد. بنابراین می توانیم به زودی آن را روی تبلت های جدید ببینیم.


فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.