شیوه تغییر رنگ تم در مایکروسافت آفیس برای احساس بهتر!

اگر شما روزانه با آفیس سر و کار دارید و از تم معمولی و رسمی آن خسته شده اید می توانید با ترفند هایی که در این قسمت آموزش می دهم، رنگ تم آفیس را تغییر دهید و با شخصی سازی آن تنوعی در کارکرد خود ایجاد کنید و واقعا لذت ببرید.
شیوه تغییر رنگ تم آفیس با تنظیمات اپلیکیشن
قبل از این که در مورد تغییر رنگ تم آفیس صحبت کنیم خوب است بدانید که آفیس مجموعه ای رنگارنگ است! مثلا ورد از رنگ آبی، اکسل از رنگ سبز، پاورپوینت از رنگ نارنجی و دیگر اعضای مجموعه از رنگ های مخصوص خود استفاده می کنند. از طرفی رنگ بندی داخلی اپلیکیشن ها نیز استاندارد است و از رنگ های خاکستری و سفید برای محوطه داخلی و نوار ها استفاده شده است.

شما می توانید تغییراتی را در طراحی و رنگ بندی آفیس انجام دهید. این تغییرات در سراسر اپلیکیشن های این مجموعه اعمال می شود.
برای شروع یکی از اپلکیشن های مجموعه آفیس را باز کنید ( به عنوان مثال من ورد را باز کرده ام و روی آن آموزش را ادامه می دهم (
در ادامه روی منوی File در سمت چپ و بالای ورد کلیک کنید

با این کار صفحه ای باز می شود که در سمت چپ آن سایدباری وجود دارد. در ساید بار آپشن های متعددی وجود دارد اما شما باید روی گزینه Options کلیک کنید

وقتی که روی این گزینه کلیک کردید، صفحه ای را مشاهده می کنید که شامل بخش های تنظیماتی مختلف در سمت راست و یک ساید بار سمت چپ است که زیر منو های مختلفی دارد. اولین زیر منو General نام دارد. روی این گزینه کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به آن را ببینید.
در این صفحه بخش های مختلف وجود دارد شما باید Personalize your copy of Microsoft Office را پیدا کنید چرا که با تنظیمات این بخش کار داریم.

آنچه در صفحه بالا مشخص شده و دور آن کادر کشیده ایم، مربوط به Office background و تم آفیس است. ابتدا می بایست قسمت تم آفیس را تنظیم کنید. اگر روی منوی باز شونده کلیک کنید شامل موارد مختلفی است که قادر خواهید بود یکی از آن ها را انتخاب کنید. این موارد شامل زیر می شوند

 Colorful = رنگارنگ
Dark Gray = خاکستری تیره
Black  = سیاه
White = سفید

مثلا معمولا افرادی که نویسنده اند و نیاز به تمرکز زیادی دارند، از حالت خاکستری تیره استفاده می کنند تا تمرکز بیشتری هنگام نوشتن داشته باشند. یا افرادی که دوست دارند تم مشکی داشته باشند تا نور چشم شان را زیادی اذیت نکند تم مشکی را انتخاب می کنند.
بعد از انتخاب هر کدام از این تم ها، برای بکگراند آفیس می توانید از آپشن های زیر استفاده کنید:

No Background (Default)
Calligraphy
Circles and Stripes
Circuit
Clouds
Doodle Circles
Doodle Diamonds
Geometry
Lunchbox
School Supplies
Spring
Stars
Straws
Tree Rings
Underwater

شما می توانید هر کدام از این تم ها را مورد استفاده قرار دهید و بعد اوکی را بزنید تا تم روی آفیس شما ست شود. می توانید یکی یکی آن ها را تست کنید تا تم دلخواه را پیدا کنید.
همانطور که گفته شد، مشخص می شود که آفیس امکان پیش نمایش تغییرات تم را ندارد. باید یکی یکی آن ها را تست کنید. اما اگر از Office 365 استفاده کنید، در قسمت “Account Settings” می توانید تغییراتی که روی آفیس ایجاد می کنید را با پیش نمایش بررسی کنید.
اما تنظیمات “Account Settings” در آفیس ۳۶۵ چطور است؟

شیوه تغییر تم آفیس ۳۶۵ با کمک  Account Settings
برای شروع به این نرم افزار بروید و با کمک منوی file وارد پنلی شوید که در ساید بار سمت چپ آن آپشن های متعددی وجود دارد.
در این قسمت Account را انتخاب کنید.

با این کار اطلاعات اکانت شما نمایش داده می شود. در ادامه، باید دو بخش “Office Background” یا “Office Theme,” را مد نظر داشته باشید تا تغییرات را اعمال کنید.

در این قسمت هم آپشن ها دقیقا شبیه به حالت پیش است. در بخش تم آفیس ۴ حالت برای انتخاب وجود دارد و بخش بکگراند آفیس هم چند حالت دیگر. اما در این جا هر چه را که انتخاب کنید، پیش نمایشی از مورد انتخاب شده خواهید دید و سریع می توانید تغییر انتخاب دهید و به تم و بکگراند دلخواه خود برسید.
منبع
Source: GooyaIT

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.