۳ راه برای پیدا کردن و ذخیره عکس های قدیمی در اکانت Gmail

پس از اینکه اخیرا هارد درایوم خراب شد همه چیز را از دست دادم. مقاله های قدیمی دانشگاه، داستان های نیمه نوشته، فیلم های کوتاه و از همه مهم تر تمام عکس هایی که از ۵ سال گذشته ذخیره کرده بودم، همه آنها از دست رفته بودند.
گویا آی تی: از آنجا که از هارد درایوم نسخه پشتیبان نداشته ( اشتباه وحشتناک شماره ۱) و عکس هایم را در خدمات ابری آپلود نکرده بودم ( اشتباه وحشتناک شماره۲) به معنای واقعی در مخمصه افتاده بودم.
بعد از آن به یادم آمد که بیشتر عکس هایی که ذخیره کرده بودم را بین دوستان و اعضای خانواده ام با ایمیل به اشتراک گذاشته بودم. پس شروع به جستجو در ایمل هایم کردم و بین ضمیمه های فراوان به طور تصادفی تعداد کمی از عکس هایی که در هارد درایو داشتم را پیدا کردم.

ولی بعد از مدتی مشکل کار مشخص شد. با تعداد بسیار زیاد ایمیل ، باید راهی پیدا میکردم که سرعت کار را بیشتر کنم. به جای صرف ساعت ها برای گشتن ایمیل های قدیمی، سه راه ساده برای پیدا کردن تمام ضمیمه هایی که در اکانت  gmailخود نیاز دارید را به شما نشان میدهم.
روش شماره ۱
از جستجوی پیشرفته استفاده کنید
اگر میخواهید از راهبردی کلی  برای پیدا کردن عکس های ضمیمه شده در ایمیل استفاده کنید، از آنجا که فرمت های متعددی وجود دارد، میتوانید جستجوی خود را با تایب has:attachment در نوار جستجو برای هر ایمیلی که ضمیمه دارد نظم دهید.  از اینجا به بعد گشتن ضمیمه ها که نه تنها عکس ها بلکه فیلم ، متن، pdfو سایر فرمت ها را شامل میشوند بر عهده شماست.

به جای آن، جستوی خود را با  تایپ filename:(jpg OR jpeg OR png) محدود تر کنید. این کلمه کلیدی جستجوی تنظیم شده تری را با نمایش ایمیل هایی که فقط ضمیمه عکس دارند ارائه میدهد.

از آنجا که این روش کمی خسته کننده است میتوانید این فرایند را با دیدن عکس ها هنگام بازکردن ایمیل و استفاده از آیکون های فلشی در بالا برای پیش نمایش ضمیمه ها به سرعت و بدون برگشتن به  صفحه اول و باز کردن ایمل ها به صورت یک به یک  سرعت ببخشید.

روش ۲
Microsoft Outlook وIMAP
با استفاده از Outlookو IMAP میتوانید به سرعت تمام ایمیل های خود را به صورت آفلاین دانلود کرده تا به راحتی تمام عکس های ضمیمه ای که شامل میشوند را ببینید.
با کلیک کردن روی آیکون چرخ دنده در گوشه بالای راست Gmail کلیک کنید و سپس از گزینه های موجود تنظیمات را انتخاب کرده، بر  *ارسال و POP/IMAP* کلیک کرده و سپس به پایین اسکرول کنید و دایره کنار*فعال کردن IMAP* را پر کنید.

حالا به Inboxبرگشته و کارهای زیر را انجام دهید:
filename:(jpg OR jpeg OR png) را در نوار جستجو تایپ کنید.
بر * همه* برای انتخاب تمام ایمیل هایی که ضمیمه عکس دارند کلیک کنید.
بر آیکون برچسب کلیک کرده و برچسب جدیدی با عنوان عکس ها یا چیزی شبیه به آن ایجاد کنید.

با این کار پوشه ای ساختید که میتوانید به راحتی به Outlookدسترسی داشته باشید. این روش برای من از روش اول ساده تر است زیرا ایمل های آفلاین سریع تر از ایمیل های موجود در سرور های گوگل باز میشوند. وقتی یک عکس را باز کنید آن را در یک پنجره جدا وقابل تغییر سایز خواهید دید.

اگر از Outlookدر Windows استفاده میکنید میتوانید از GetEmailAttachments macroبرای دانلود تمام ضمیمه های عکس در پوشه عکس هایتان استفاده کنید، البته از آنجا که برخی عکس ها را نمیخواهید این روش خیلی مناسب نیست.
روش ۳
Mailcloud برای Android و  iOS
Mailcloud که به زودی برای Android و  iOS  قابل دسترسی خواهد بود( برای دسترسی بتا در سایتشان عضو شوید) به شما راحت ترین گزینه را برای خارج کردن عکس ها از ایمیلتان با انجام تمام کار های مورد نیاز برای شما را ارائه میدهد. به راحتی به حساب گوگل خود (و یا سایر ایمیل ها) وارد شده و صبر کنید تا Mailcloud تمام فایل ها را از inbox شما بیرون بکشد که این کار میتواند ساعت ها طول بکشد.

زمانی که این کار انجام شد میتوانید در گزینه عکس ها در پایین Mailcloud برای دیدن تمام ضمیمه های عکس در هر ایمیل به صورت یک جدول ببینید.

بر روی عکس ها کلیک کنید تا تاریخ عکس های دریافتی و یا ارسالی را ببینید و همچنین امکان ذخیره عکس ها در گالری و یا اشتراک آن با سایر برنامه های موجود در صفحه اشتراکتان را داشته باشید.

تمام ایمیل های آینده که با ضمیمه برای شما ارسال میشود در Mailcloudبه سرعت نشان داده میشوند.
خوشبختانه با این نکات قادر خواهید بود بدون سختی تمام عکس ها را از حساب جیمیل خود دانلود کنید. روش مورد علاقه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک گذارید.
منبع
Source: GooyaIT

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.