کوچک‌ترین دوربین دنیا (+عکس)

کوچک‌ترین دوربین دنیا (+عکس)

دوربین نانی با ابعاد یک میلی‌متر در یک میلی‌متر، برای چند روز به عنوان کوچک‌ترین دوربین دنیا معرفی شد؛ اما فقط ۵ روز بعد از رونمایی از نانی بود که دوربین ۰٫۹۹ میلی‌متری رکوردشکنی کرد.


دوربین نانی، فقط برای چند روز عنوان کوچک‌ترین دوربین دنیا را از آن خود کرد؛ چراکه موسسه تولید محصولات دارویی Medigus خیلی زود، دوربینی به اندازه ۰٫۹۹ میلی‌متر عرضه کرد و تنها یک افتخار را برای نانی به‌جا گذاشت: رکورد کوچک‌ترین دوربین دنیا در کوتاه‌ترین بازه زمانی!
 
شاید بحث بر سر کسری از میلی‌متر اغراق‌آمیز به نظر بیاید؛ درست مثل این است که بخواهیم یک تار مو را دو نیم کنیم! اما در دنیای لوازم اندوسکوپی (لوازم انعطاف‌پذیر و سبکی که برای معاینه اندام‌های درونی مثل گلو و مری استفاده می‌شود) حتی یک تار مو هم به حساب می‌آید!
 
دکتر الازار ساننشین، مدیر Medigus می‌گوید: «انجام عمل‌های جراحی که قبلا امکان‌پذیر نبود، حالا به لطف وجود کوچک‌ترین دوربین دنیا، میسر شده است. تکنولوژی پیشرفته توانسته امکان ارائه درمان‌های موثر و با کیفیت، با صرفه بیشتر اقتصادی را در جامعه پزشکی فراهم کرده و سلامت بیماران را بیش از پیش حفظ کند.»
 
این دوربین سیلیکونی، یک حسگر اختصاصی ۰٫۶۶ میلی‌متر در ۰٫۶۶ میلی‌متری را در خود جای داده که کیفیت تصاویرش ۴۵ هزار پیکسل است. قیمت این دوربین هنوز اعلام نشده اما به گفته Medigus باید برای استفاده در لوازم یک‌بار مصرف، به اندازه کافی ارزان باشد.
 
به گفته این شرکت، چند نمونه تولید شده از دوربین مذکور در هفته‌های آینده به ایالات متحده آمریکا و ژاپن ارسال خواهد شد تا در لوازم اندوسکوپی و جراحی‌هایی نظیر کاردیولوژی، ارتوپدی، مطالعه معده و روده و بیماری‌های زنان مورد استفاده قرار گیرد.

 
منبع: asriran.com

گردآوری: آلامتو

 

آلامتو | سرگرمی,عکس,کلیپ موبایل,فال,اس ام اس,بازی آنلاین

این نوشته در فال,گوناگون ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.