آموزش ریپورت کردن ویدیو در یوتیوب ( موبایل + وب )

یوتیوب یک شبکه فوق العاده ی محتوایی است که در آن بسیاری از فیلم های خوب و اموزشی قرار دارد اما این بدین معنی نیست که نمی توان در آن فیلم های افتضاح و حتی افراد مشکوک مشاهده نکرد! شما می توانید به لطف قابلیت ریپورت یا گزارش دهی افراد و پست ها در این شبکه اجتماعی نهایت تلاش خود را کنید تا شبکه ای سالم داشته باشید. 
گویا آی تی: به کمک قابلیت گزارش دهی، می توانید افراد و کامنت ها و پست هایی که به نظرتان برای عموم مناسب نیست، را گزارش دهی کنید و در بهبود محیط مجازی تا حدی دخیل باشید. اما راهنمای این کار اینجاست:

دستورالعمل های انجمن YouTube بیانیه ای خوب و مناسب است که محدودیت های ارسال ویدیو در این شبکه را فراهم می کند. معمولا در این شبکه، موارد زیر به شدت مورد توجه است و نسبت به آن ها برخورد می شود:
برهنگی یا محتوای جنسیمحتوای مضر یا خطرناکمحتوای نفرت انگیزمحتوای خشونت آمیزآزار و اذیت و سوء استفاده جنسیهرزنامه و کلاهبرداریتهدیدنقض کپی رایتنقض حریم خصوصیجعل هویتکودکان در معرض خطر

اگر شما فیلم یا کامنتی به تناسب موارد بالا مشاهده کردید می توانید به راحتی با گزارش کردن آن، نسبت به سلامت یوتیوب اقدام کنید اما روش کار بدین صورت است:
معمولا گزینه ریپورت کردن ویدیو ها کمی از دید ها پنهان است به همین دلیل لازم است که کمی عمیق تر به ماجرا وارد شوید. ابتدا باید وارد اکانت گوگلی خود شوید تا بتوانید ریپورت را به خوبی انجام دهید.
بعد از اینکه وارد اکانت گوگلی خود شدید، می توانید در زیر ویدیو، سه نقطه کوچک که در تصویر زیر نشان داده شده است را کلیک کنید تا به آپشن های اضافی در مورد ویدیو دسترسی پیدا کنید:

با انجام این کار یک گزینه پاپ آپ نمایش داده می شود که در آن گزینه Report مشاهده می شود. روی این گزینه کلیک کنید

برای ریپورت کردن ویدیو از طریق اپلیکیشن موبایل یوتیوب، لازم است که ابتدا وارد اپ شده و فیلم مورد نظر را در آستانه اجرا تنظیم کنید تا کنترل های آن نمایش داده شوند. بعد روی سه نقطه تنظیماتی در سمت راست آن ضربه بزنید تا آپشن ها نمایش داده شوند:

از منوی پاپ آپی که مشاهده می شود، و در بالا نمونه آن را می بینید گزینه report را انتخاب کنید.
در هر پلتفرمی که بخواهید ویدیویی را ریپورت کنید، لازم است که یک سری اطلاعات اضافی پیرامون علت ریپورت و نوع محتوای ریپورت شده به یوتیوب بدهید. این اطلاعات اضافی را انتخاب کنید:

همچنین در ادامه می توانید اطلاعات اضافی نیز به صورت دستی وارد کنید:

بدین صورت می توانید به راحتی با زدن لینک آبی رنگ report پست مورد نظر را ریپورت کنید و مطمئن باشید که یوتیوب سریعا به این موضوع رسیدگی می کند.
در این باره دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و سوالات خود را بپرسید.
منبع
Source: GooyaIT

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.