از “فیلم بزرگترین امحای کالای قاچاق درکشور” تا “گران‌ترین و ارزان‌ترین زمین‌ها در شهر تهران”

در عصرانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم روز، همچون تغییرات در بازار سرمایه، ارز، سکه، خودرو، اونس طلا، زمین،  نفت  و … تا خبرها و اتفاقات جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش تابناک اقتصادی، در عصرانه امروز از آخرین تغییرات در تالار شیشه ای همراه با تحلیلی از بازار سرمایه آورده ایم. در ادامه از آخرین تغییرات در بازار آزاد ارز همراه با قیمت انواع سکه و طلا نوشته ایم. همچنین نموداری از گران ترین و ارزان ترین زمین ها در شهر تهران نشان داده ایم و از وضعیت بازار نفت در سال ۲۰۱۷ نموداری را خواهید دید. در ادامه فیلمی از امحای کالای قاچاق در کشور را مشاهده خواهید کرد و در پایان جدولی از قیمت خودروهای میلیاردی در بازار را آورده ایم.

رشد ۲۳ واحدی‌ شاخص‌ با محرک شرکت‌های هلدینگ

به گزارش تابناک اقتصادی، با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه ۹۵٫۰۵٫۲۷ شاخص بازار اول با ۱۱٫۶۲ واحد افزایش به رقم ۵۵۰۷۵ واحد و شاخص بازار دوم همانند شاخص بازار اول، با افزایش ۸۰٫۰۸واحد به رقم ۱۶۶۹۱۸٫۱۰ واحد رسیدند. شاخص قیمت بورس(وزنی- ارزشی) نیز در روز جاری با ۸٫۴۰واحد افزایش به رقم ۲۷۷۴۳٫۷۰واحد رسید. شاخص کل بورس در آخرین روز کاری بورس  در هفته آخر ماه دوم تابستان با افزایش ۲۳٫۵۱واحدی به رقم ۷۷۸۷۹ واحد رسید و شاخص کل فرابورس با کاهش ۵٫۳۰واحد به رقم ۸۰۳٫۷۰واحد رسید.گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۹۶۹ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۷۲۲ میلیارد ریال رسید.

امروز شاخص بورس در ابتدا با افزایش تقاضا مواجه شد به طوری که بعد از گذشت ۷۵ دقیقه از بازار شاهد رشد ۷۰ واحدی شاخص بودیم ولی از این زمان به بعد عرضه ها شدت گرفت و باعث عقب نشینی شاخص شد به طوری که در نهایت شاخص بورس با  افزایش ۲۳٫۵۱ واحدی رقم ۷۷۸۷۹ واحد را به ثبت رساند.تعداد معاملات در روز جاری ۴۶۹۴۰ و ۱۱۰۹ میلیون برگه سهم مورد معامله قرار گرفت.ارزش بازار بر روی رقم ۳۲۲۵۶۳۸ میلیارد ریال ایستاد.

تحلیلی از بازار سرمایه ۲۷ مرداد

در گروه رایانه وفعالیت های وابسته به آن، شاهد استقبال سهامداران از این گروه بودیم. این گروه جز گروه هایی بودند که تاثیر مثبت بر شاخص داشتند و جو خریدی خوبی در این گروه کاملا قابل مشاهده بود.گروه سرمایه گذاریها، امروز جزء چهارمین گروهی بود که جو خرید در آن قابل رویت بود. ۱۵ شرکت از ۲۰ شرکت فعال و قابل معامله در درصدهای مثبت و ۵ شرکت در درصدهای منفی به کاار خود پایان دادند.در گروه خودرو و قطعات ساخت،اکثرا شاهد معاملات خیلی بهت  و متمایل به صف خرید در برخی از نمادهای در این گروه بودیم به طوری که این گروه در صدر گروه هایی بود که جو خرید بازار در آن قابل مشاهده بود. در گروه مواد و محصولات دارویی، شاهد معاملات اکثرا مثبت در این گروه بودیم که نسبتا جو خرید خوبی در این گروه مشاهده شد که نسبت به روز کاری قبل، پرحجم تر بود. در گروه فلزات اساسی،  اکثر معاملات این گروه متعادل و بیشتر رو به منفی نسبت به روز کاری قبل بود. 

نبض قیمت دلار، یورو و درهم امارات

در بازار آزاد ارز، امروز  قیمت فروش دلار، یورو و درهم امارات به ترتیب با نرخ های ۳۵۳۱ ، ۳۹۷۳ و ۹۶۸۱ کار خود را آغاز کرد. همچنین در پایان ساعت ۱۸، این سه ارز به ترتیب با میانگین های ۳۵۳۶ ، ۳۹۸۱ و ۹۶۵۴ نرخ فروش خود را ثبت کردند. نمودارهای زیر تغییرات نرخ فروش از ساعت۸ تا ۱۸ امروز را نشان می دهد:

فراز و فرود قیمت طلا و سکه در بازار

در بازار آزاد امروز چهار شنبه ۲۷ مردادماه، قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی با ۳هزار و ۵۰۰ تومان افت، یک میلیون و ۱۱۸هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

قیمت اونس طلا کاهش یافت

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی را افزایش داده است و تجار در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو هستند، قیمت طلا کاهش یافت.

ویلیام دادلی، رئیس فدرال رزرو شعبه نیویورک گفت، افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر محتمل است. دنیس لاکهارت، رئیس فدرال رزرو شعبه آتلانتا نیز گفته، اقتصاد آمریکا احتمالا به اندازه کافی قوی هستند که قبل از پایان سال حداقل یک نوبت نرخ بهره افزایش یابد. البته احتمال افزایش دو نوبت هم وجود دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱۳۴۱ دلار و ۸۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز سه شنبه نیم درصد افزایش داشت. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۷ درصد کاهش به ۱۳۴۶ دلار و ۸۰ سنت رسید.

گران‌ترین و ارزان‌ترین زمین‌ها در شهر تهران

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس آمارهایی که توسط مرکز آمار ایران از وضعیت بازار مسکن شهر تهران در بهار ۹۵ منتشر شده است، متوسط قیمت هر مترمربع زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی در شهر تهران معادل چهار میلیون و ۵۴۹ هزار تومان است.

در این گزارش متوسط قیمت هر مترمربع زمین در مناطق ۲۲گانه تهران نیز آمده است که منطقه سه تهران با متوسط قیمت هر مترمربع ۹ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان و منطقه ۲۰ با قیمت هر مترمربع یک میلیون و ۴۳۸ هزار تومان به ترتیب گران‌ترین و ارزان‌ترین مناطق تهران به شمار می‌روند.

نقش تعیین‌کننده اوپک در تعادل بازار نفت در سال ۲۰۱۷

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، با توجه به افزایش تقاضا و کاهش تولید نفت شیل،‌ بازار جهانی نفت به سمت رسیدن به تعادل مجدد حرکت می‌کند. آمار IEA نشان می‌دهد، اگر اعضای اوپک با نرخ سال جاری به تولید ادامه دهند، جهان در سال ۲۰۱۷ با کسری عرضه ۵۶۰ هزار بشکه‌ای در روز مواجه خواهد شد. 

با این حال اگر عراق و ایران، برخی از ظرفیت‌های جدید تولید برنامه‌ریزی شده خود را محقق سازند و لیبی و نیجریه نیز بر مشکلات سیاسی خود فائق آمده و تولید نفت خود را افزایش دهند، بازار جهانی عرضه مازاد روزانه ۸۱۰ هزار بشکه‌ای را تجربه خواهد کرد.

بزرگترین امحای کالای قاچاق درکشور

به گزارش خبرگزاری صداو سیما دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران پیش از اجرای این عملیات گفت: امروز بیش از ۴۰۰ تن کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد تومان امحا می شود.

فراز و فرود نرخ بانکی ارزها: دلار و ۱۸ ارز دیگر ارزان شدند

بانک مرکزی امروز چهارشنبه ۲۷ مردادماه، قیمت ۳۹ ارز عمده دولتی را اعلام کرد و بر این اساس قیمت ۱۵ ارز نسبت به روز قبل افزایش پیدا کرد و ارزش ۱۹ ارز دیگر هم کاهش پیدا کرد و ارزش ۵ ارز بدون تغییر ثابت ماند. 

اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و چین

محور همکاری های اقتصادی ایران و چین از خریدوفروش کالا به اجرای طرح ها و سرمایه گذاری مشترک تغییر می کند.

خودروهای میلیاردی در بازار

 ردیف نام خودرو  قیمت بازار 
 ۱ لکسوس LX570  آفرود ۲۰۱۳ ۱,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۲ بنز S500 چهار نفره فول ۲۰۱۵ ۲,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۳ بنز S300 چهار نفره ۲۰۱۵  ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۴ بنز S500 کوپه ۴ نفره فول ۲۰۱۵  ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۵ پورشه ۹۱۱ کررا  ۱,۴۸۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۶ پورشه کاین ۸ سیلندر توربو ۱,۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۷ پورشه پانامرا ۸ سیلندر توربو  ۱,۴۸۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۸ بی ام و I8 فول ۲۰۱۶  ۱,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۹ مازراتی گیبلی کامل ترین آپشن ۲۰۱۵  ۱,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ 
 ۱۰  مازراتی گرن توریسمو S 1,100,000,000 

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK

این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.