هیأت “منصور هادی” از مذاکرات صلح کنار کشید

وزیر خارجه رئیس جمهور مستعفی یمن اعلام کرده هیأت ریاض [نمایندگان عبدربه منصور هادی] تا زمانی که از دریافت ضمانت‌های لازم اطمینان حاصل نکند به گفت‌وگوهای کویت باز نخواهد گشت.

به گزارش فارس، «عبدالملک المخلافی» وزیر خارجه عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن به شبکه خبری «العربیه» گفت، هیأت ریاض تا زمانی که به تضمین‌های مورد نظرش دست پیدا نکند به میز مذاکرات صلح یمن در کویت باز‌ نمی‌گردد.

بر اساس این خبر المخلافی تأکید کرده هیأت ریاض خواستار زمانبندی گفت‌وگوهای صلح یمن در کویت است و تصمیم به بازگشت به این گفت‌وگوها تا بعد از مشارکت هادی در نشست اتحادیه عرب (۲۵ و ۲۶ جولای در موریتانی) موکول می‌شود.

هادی پیشتر تهدید کرده بود اگر سازمان ملل بخواهد بر طرح خود مبنی بر تشکیل دولت وحدت ملی در یمن با حضور انصار الله و کنگره مردمی پافشاری کند، هیأت ریاض گفت‌وگوهای صلح یمن را ترک خواهد کرد.

وی روز دوشنبه (دیروز) نیز با اسماعیل ولد الشیخ فرستاده سازمان ملل در پرونده یمن دیدار کرده بود و موضع هیأت ریاض را به اطلاع او رسانده بود.

مواضع اخیر هادی در حالی مطرح می‌شود که انصار الله تأکید کرد که به تاریخ از سرگیری گفت‌وگوهای صلح یمن (جمعه آتی) متعهد است.

در پی مواضع نا امید کننده هیأت ریاض، ولد الشیخ تلاش خود را برای نجات گفت‌وگوها افزایش داده و منابع سیاسی یمنی اعلام کردند سازمان ملل تحرکات غیر آشکاری داشته که طی آن به صدور بیانیه جدیدی از سوی شورای امنیت نیز اشاره شده است.

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK

این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.