آزمایش داروی ضد پیری به زودی آغاز می‌شود

به زودی پژوهش آزمایشگاهی مشترکی توسط دانشگاه واشنگتن در شهر سنت لوییز و دانشگاه کایو در ژاپن آغاز می شود که هدف از آن آزمایش دارویی است که فرایند پیری را در انسان ها به تاخیر می اندازد. این پژوهش به احتمال زیاد از اوایل ماه جولای آغاز می شود.

به گزارش تک شات، پیش از آغاز این مطالعه، لازم است کمیته صیانت از امور اخلاقی در پژوهش ها در دانشگاه کایو اجازه انجام این کار را صادر کند. این کمیته ابتدا به بررسی طرح ها می پردازد و سپس نظر خود را نسبت به انجام آنها اعلام می کند.

آنطور که خبرگزاری ژاپن اعلام کرده، قرار است در این پژوهش آزمایشگاهی بررسی شود که مصرف این دارو برای انسان ها بی ضرر است یا خیر. جالب است بدانید این دارو پیش از این روی حیوانات آزمایش شده و بی ضرر بودن و موثر بودن آن در کند کردن فرایند پیری اثبات شده است.

نام این ماده به اختصار NMN که مخفف نیکوتینامید مونو نوکلئوتید است تعیین شده است. قرار است طی این آزمایش، حدود ده فرد بالغ و سالم این دارو را مصرف کنند.

بخش نخست این پژوهش بر روی ایمن بودن مصرف این ترکیب توسط انسان ها تمرکز دارد. پس از تایید سلامت آن و با فرض اینکه مشکل پیش بینی نشده ای پیش نیاید، دانشمندان به بررسی این خواهند پرداخت که آیا این دارو تاثیری بر کند کردن فرایند پیری دارد یا نه. دانشمندان پس از آزمایش این دارو روی موش ها متوجه شدند مشکلاتی همچون ضعف بینایی و متابولیسم که مرتبط با پیری بودند برطرف شدند.

انسان از دیرباز رویای یافتن اکسیر جوانی – ماده ای که پیری را کند یا متوقف کند، یا حتی آن را برعکس کند – داشته اند تا بتوانند عمری طولانی تر و بدنی سالم تر داشته باشند. همچنین، تولید چنین دارویی می تواند از لحاظ کاهش هزینه های درمانی به جوامع کمک کند.

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK

این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.