افسردگی ، عوارض جانبی مثبت دارد ؟!

رفتارهایی مثل غم‌ زدگی ، بدبینی و ناامیدی وقتی با هم همراه شوند در دانش روانپزشکی به افسردگی تعبیر می‌شوند که در حال حاضر شایعترین اختلال روانی در جهان به شمار می‌آید اما برخی از پزشکان ادعا کرده‌اند که این اختلال می‌تواند عوارض جانبی مثبتی نیز داشته باشد.

افسردگی ، عوارض جانبی مثبت دارد ؟!

به گزارش ایسنا ، نتایج یک مطالعه جدید از سوی دکتر بتینا وون هلورسن از متخصصان روانپزشکی در دانشگاه باسل سوئیس و دستیاران وی نشان می‌دهد افرادی که به افسردگی مبتلا هشتند از سایر همتایان سالم خود در تصمیم‌گیری‌های پیاپی و مداوم بهتر عمل می‌کنند.


این روانپزشکان دریافتند شرکت‌ کنندگان در آزمایش که به لحاظ بالینی مبتلا به افسردگی بودند یا درمان شده بودند در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات مربوط به انجام یک بازی رایانه‌ای خیلی بهتر از افراد سالم عمل می‌کردند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، در حالی که روانپزشکان و روانشناسان مدتها در مورد عوارض جانبی مثبت و افسردگی تردید داشتند اما مطالعه جدید برای اولین بار این تردید را به یقین تبدیل کرده است. این افراد در گزینش‌های خود به گونه‌ای عمل می‌کنند که سود بیشتری عایدشان می‌شود و بهتر در این شرایط تصمیم می‌گیرند.

جزئیات این مطالعه در مجله «روانشناسی غیرعادی» به چاپ رسیده است.

آلامتو | سرگرمی,عکس,کلیپ موبایل,فال,اس ام اس,بازی آنلاین

این نوشته در فال,گوناگون ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.