گسترش روابط کنسولی تهران – وین

در نخستین اجلاس مشترک کنسولی که میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اتریش در تاریخ ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت در وین برگزار شد، طرفین راه های توسعه هر چه بیشتر و سریع‌تر روابط کنسولی میان دو کشور را به عنوان مقدمه توسعه مناسبات در همه زمینه ها بررسی کردند.

به گزارش ایسنا، در این نشست که مدیران کنسولی وزارتخانه های دو طرف مدیریت آن را بر عهده داشتند، افزایش تسهیلات روادیدی برای ماموران، بازرگانان، سرمایه‌گذاران، گردشگران، دانشجویان و نیز موضوع زندانیان، مهاجران و همکاری‌های پلیس دو کشور برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و تروریسم مورد تبادل نظر و توافق قرار گرفت.

علی چگینی، مدیرکل کنسولی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای این نشست را بسیار خوب توصیف کرد و از برقراری ساز و کار اجلاس کنسولی که هر شش ماه یک بار در وین و تهران برگزار خواهد شد خبر داد.

خانم TICHY-FISSLBERGER Elisabeth مدیرکل حقوقی و کنسولی وزارت خارجه اتریش نیز با ابراز رضایت از پیشرفت های به دست آمده در این اجلاس آن را طلیعه آغاز همکاری های دو کشور به عنوان یک بستر جهت توسعه سایر زمینه های روابط دانست.

عبادالله مولایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش نیز با مثبت خواندن این اجلاس ابراز امیدواری کرد که از این پس شهروندان دو کشور از تسهیلات بیشتری برای آمد و شد به خاک یکدیگر بهره مند شده روابط سیاس، اقتصادی و فرهنگی دو طرف به ویژه در فضای پسابرجام شتاب بیشتری یابد.

بر اساس سند توافقات این اجلاس که به امضای طرفین رسید، قرار است دور دوم اجلاس مذکور ظرف شش ماه آینده در تهران برگزار شود.

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK

این نوشته در اخبار ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.