پارلمان فرانسه خواستار رفع تحریم‌های روسیه شد

لایحه عدم تمدید تحریم های روسیه در پارلمان فرانسه با ۵۵ رای در مقابل ۴۴ رای به تصویب رسیده است و قرار است توسط دولت اجرا شود.

به گزارش مهر به نقل از نمایندگان پارلمان فرانسه روز پنج شنبه با تصویب لایحه ای از دولت این کشور خواستند تحریم های اعمال شده علیه روسیه را تمدید نکند.

کشورهای اروپایی بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه و بحران اوکراین روسیه را به دخالت در امور داخلی این کشور متهم کرده و یک سری تحریم های اقتصادی علیه مسکو وضع کرده اند.

پیش از این کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا اعلام کرده بود تحریم های روسیه تا تابستان امسال تمدید خواهد شد.

به عقیده نمایندگان پارلمان فرانسه دو سال بعد از بحران اوکراین تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه به نظر نمی رسد تاثیرگذار بوده باشد.

«تیری ماریانی» عضو حزب محافظه کاران در پارلمان فرانسه می گوید در طول این دو سال تحریم های اقتصادی علیه روسیه چندان اثری نداشته و به نظر می رسد روش دیپلماتیک بهتر اثر خواهد کرد.

وی به عنوان یکی از رای دهندگان به این لایحه گفت: توافق مینسک به بن بست رسیده است و آتش بس در اوکراین چندان دوامی ندارد و در این میان فرانسه به خاطر تحریم روسیه متضرر شده است.

بر اساس آمارهای اعلام شده توسط دولت فرانسه بسیاری از کشاورزان فرانسه به خاطر قطع صادرات محصولاتشان به روسیه دچار خسارت های زیادی شده اند.

در ماههای اخیر بسیاری از انجمن های کشاورزی در فرانسه به خاطر سیاست های این کشور علیه روسیه تظاهرات برگزار کرده اند.

لایحه عدم تمدید تحریم های روسیه در پارلمان فرانسه با ۵۵ رای در مقابل ۴۴ رای به تصویب رسیده است و قرار است توسط دولت اجرا شود.

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK