شاگردان کواچ در چِنستُهوا به مصاف قهرمان جهان می‌روند

به گزارش خبرکزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران، لیگ جهانی ۲۰۱۵ را با ۲ شکست ۳ بر یک مقابل آمریکا شروع و بدون حتی یک امتیاز، لس آنجلس را ترک کرد. خیلی‌ها شروع شاگردان کواچ در لیگ جهانی را با توجه به عنوان چهارمی دوره قبل، ناامید کننده می‌دانند در حالی که در درجه اول، شکست ایران در زمین حریف و مقابل مدافع عنوان قهرمانی بوده است. در درجه دوم، هنوز اتفاق خاص و غیر قابل جبرانی برای تیم ملی والیبال ایران نیفتاده است.

تیم ملی والیبال ایران، نخستین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را در سال ۲۰۱۳ با هدایت خولیو ولاسکو تجربه کرد. دو شکست بدون امتیاز مقابل روسیه و سپس یک شکست ۳ بر ۲ مقابل صربستان، استارت بازیکنان ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۳ بود. ملی‌پوشان ایران اما بعد از این موفق به شکست ۳ بر ۲ صربستان شدند.

تیم ملی ایران، لیگ جهانی ۲۰۱۴ را بدون ولاسکو افسانه‌ای و با اسلوبودان کواچ شروع کرد. دو شکست ۳ بر صفر مقابل ایتالیا در اروپا و سپس قبول شکست ۳ بر ۲ مقابل برزیل حاصل تلاش کواچ و یارانش بود. تیم ملی ایران با پیروزی ۳ بر صفر مقابل برزیل،‌ آمریکای جنوبی را ترک کرد.

لیگ جهانی ۲۰۱۵ نیز با ۲ شکست خارج از خانه ایران در لس آنجلس مقابل آمریکا (مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی) شروع شد. شاگردان کواچ در هفته چهارم لیگ جهانی برای دیدار با لهستان راهی شهر «چِنستُهوا» این کشور شده‌اند تا برای مصاف با قهرمان سال ۲۰۱۴ جهان آماده شوند. تیم۲های ملی ایران و لهستان در لیگ جهانی ۲۰۱۴ نیز همگروه بودند. تیم ایران از هر ۲ بازی تهران، ۳ امتیاز کامل را گرفت و در ۲ بازی برگشت در لهستان، هر ۶ امتیاز را به حریف تقدیم کرد. البته صعود ایران به مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ در فلورانس تا حدود زیادی تثبیت شده بود.

تیم ملی لهستان، لیگ جهانی ۲۰۱۵ را بر خلاف ایران با ۲ پیروزی در سالن «اِرگو آره‌نا» شهر «گدانسک» مقابل روسیه شروع کرد. ستاره لهستانی‌ها در هر دو بازی «بارتوژ کورک» ستاره کهنه کار آنها بود. عامل اصلی پیروزی شاگردان استفان آنتیگا در هر ۲ دیدار، برتری محسوس لهستان در حمله و سرویس بود به طوری که آنها در بازی نخست ۶ سرویس بدون بازگشت به زمین روسیه زدند.

بازیکنان تیم ملی ایران امیدوارند با جبران اشتباهات گذشته و ارائه یک بازی جسورانه موفق به کسب امتیاز از دیدارهای خارج از خانه شوند.

برنامه دیدارهای ایران در هفته چهارم لیگ جهانی والیبال به شرح زیر است:

جمعه، ۱۵ خرداد 

لهستان – ایران

ساعت ۲۲:۴۵ به وقت تهران در سالن اسپورت توا، چِنستُهوا

شنبه، ۱۶ خرداد

لهستان – ایران

ساعت ۲۲:۴۵ به وقت تهران در سالن اسپورت توا، چِنستُهوا

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK

این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.