حمل علنی اسلحه در تکزاس آزاد شد

قانونگذاران ایالت تکزاس با تصویب دو لایحه، حمل آشکار اسلحه در اماکن عمومی و دانشگاه های این ایالت را آزاد کردند.

به گزارش ایرنا ، مجلس ایالتی تکزاس به دنبال یک هفته بحث و گفت و گو با مخالفان دموکرات این ایالت، لایحه ی موسوم به لایحه ۹۰۱ را با ۱۰۲ رای موافق در مقابل ۴۳ رای مخالف به تصویب رساند.

لایحه مذکور با ۲۰ رای موافق در مقابل ۱۱ رای مخالف در سنای این ایالت نیز به تصویب رسید.

به موجب این لوایح ، حاملان اسلحه در این ایالت که تا کنون ملزم به مخفی نگاه داشتن سلاح خود در ملا عام بودند از این پس مجاز خواهند بود با بستن سلاح ها به کمر، آن ها را در معرض دید دیگران قرار دهند.

قرار است این دولایحه با امضای فرماندار این ایالت که قبلا حمایت خود را از آن ها اعلام کرده از ژانویه سال ۲۰۱۶ به صورت قانونی به مورد اجرا در بیاید.

به موجب لایحه دومی که با ۹۸ رای موافق و ۴۷ رای مخالف به تصویب قانونگذ اران این ایالت رسیده، دانشجویان و اولیا مراکز آموزشی نیز از این پس مجاز خواهند بود تا برغم مخالفت های گسترده انجمن های حقوق بشر و کنشگران اجتماعی این کشور در صحن دانشگاه ها اسلحه حمل کنند.

‘سندی چیس’ نماینده انجمن ‘مادران تکزاس علیه حمل اسلحه’ این ایالت درگفت و گو با نشریه تریبیون تکزاس تصویب این قانون را لطمه دیگری به امنیت و آرامش مردم این ایالت دانست و گفت که تجربه و مدارک موجود نشان داده است که قوانین حمل اسلحه و بویژه حمل علنی آن نه تنها کمکی به امنیت جامعه نخواهد کرد بلکه موجب نا امنی و اضطراب بیشتری خواهد شد.

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK

این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.