پوری حسینی: حداکثر تا یکشنبه برنده اعلام می‌شود

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: جداکثر تا روز یکشنبه نتیجه مزایده اعلام می‌شود و امیدواریم این مزایده برنده داشته باشد.

به گزارش فارس، چهارمین جلسه مزایده واگذاری باشگاه پرسپولیس و استقلال در سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد.

علی اشرف پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی در صحبت‌های خود در این مزایده عنوان کرد: دوستان به شایعاتی که مطرح می‌شود توجه نکنند و اجازه بدهند کار مزایده طبق قانون پیش برود.

وی افزود: در سالی واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال انجام می‌شود که آنها در جدول وضعیت خوبی نداشتند. امیدوارم پس از اینکه واگذاری صورت می‌گیرد این باشگاه‌ها بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند و حتی در آسیا هم به خوبی کار کنند. البته پرسپولیس امروز هم در آسیا با الهلال بازی دارد و امیدواریم که این تیم در مسیر خود به موفقیت برسد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه اظهار داشت: برای مزایده چهارم ۴ پاکت ارائه شده که خوشبختانه طبق آماری که گرفتیم هر ۴ شرکتی که خواهان حضور در مزایده هستند سپرده‌های خود را طبق قانون به مبلغ ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان واریز کردند. در مزایده قبلی از سه شرکتی که پاکت ارائه داده بودند دو شرکت مشکل واریز سپرده داشت ولی خوشبختانه امروز هر ۴ شرکت سپرده واریز کردند. جلسه سوم مزایده در دو بخش برگزار شد و پس از اینکه شرکت‌های خواهان حضور در مزایده را اعلام کردیم و بدون حضور خبرنگاران پاکت‌ها باز شد اما امروز جلسه را در یک بخش برگزار می‌کنیم تا هیچ بحثی و جود نداشته باشد. 

وی تاکید کرد: پیشنهادی که مبلغ بالاتری ارائه کرده باشد نشان‌دهنده برنده مزایده نیست بلکه پس از اعلام پیشنهادات ابتدا اهلیت شرکتی بررسی می‌شود که رقم بالاتری داده باشد. اگر آن شرکتی که رقم بالاتر ارائه کرده اهلیتش تایید نشود به سراغ بررسی اهلیت شرکت دوم می‌رویم.

پوری حسینی در مورد حضور دوباره شرکت استیل‌آذین خاطرنشان کرد: در حالی برای دومین بار شرکت استیل آذین پاکت داده که فرض ما بر این است که آنها نقص خود را برطرف کردند.

وی در ادامه جلسه با باز کردن پاکت‌های پیشنهادی گفت: شرکت سرمایه‌گذاری سمند با مبلغ ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان خواهان خرید استقلال شده. اگر این شرکت که سهامی خاص است دارای سهام‌دار غالب باشد بررسی‌های لازم در مورد آن افراد هم صورت می‌گیرد.

پوری حسینی در مورد سه پاکت پیشنهادی پرسپولیس که به ترتیب در جلسه باز شد اظهار داشت: شرکت نیوان ابتکار با پیشنهاد همان مبلغ ۲۹۰ میلیارد پایه، شرکت بهنام پیشرو با پیشنهاد رقم ۳۲۹ میلیارد میلیارد تومان و شرکت استیل‌آذین ایرانیان با پیشنهاد رقم ۳۳۶ میلیارد تومان خواهان خریداری باشگاه پرسپولیس شدند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه اظهار داشت: امیدواریم این مزایده برنده داشته باشد. دوستان یکی دو روز تحمل کنند تا ببینیم نتیجه چطور می‌شود. به نظر می‌رسد شرکت‌های نیوان ابتکار و سرمایه‌گذاری سمند مربوط به شرکت‌های خودروسازی هستند. احتمال دارد فردا یا شنبه و حداکثر تا روز یکشنبه برندگان مزایده را اعلام کنیم. اگر اهلیت هیچ کدام از این شرکت‌ها احراز نشود قانون برای ما محدودیت نگذاشته و می‌توانیم باز هم مزایده بگذاریم. پیش از این در واگذاری برخی از شرکت‌ها ۸ یا ۹ بار مزایده برگزار کردیم.

علی‌اشرف پوری‌حسینی در مورد واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اظهار داشت: تمرینات خوبی در مزایده‌های قبلی انجام دادیم و باعث شد متقاضیان یاد بگیرند که سپرده‌های خود را به موقع واریز کنند. مزایده‌های قبلی باعث شد که امروز در یک مرحله پاکت‌ها را باز کنیم و همه چیز شفاف باشد.

وی ادامه داد:‌امیدوارم مسئولان هم اهلیت متقاضیان را تائید کنند تا بتوانیم اقدامات بعدی را به ترتیب انجام دهیم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد بدهی ۷۵۰ میلیاردی یکی از متقاضیان خاطرنشان کرد: ما در مزایده همیشه از شایعه و حواشی پرهیز می‌کنیم. چیزی در مورد این بدهی و معوقه نشنیده‌ام. ملاک ما بانک مرکزی است و ما از آنها استعلام می‌گیریم و سپس نتیجه را به شرکت مورد نظر اعلام می‌کنیم.

پوری‌حسینی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر شرکت استیل‌آذین بهترین پیشنهاد را ارائه کرده و چه چیزی ممکن است اولویت را از آنها بگیرد، تصریح کرد: تنها مطلب می‌تواند عدم تائید اهلیت باشد. این شرکت در مرحله قبل نواقصی در پرونده خود داشت که به نظر می‌رسد این مرحله آنها را برطرف کرده است. شنیده‌ام ۴ نفر از بازیکنان پیشکسوت پرسپولیس سهامدار این شرکت شدند که البته تمام این موارد را باید در پرونده دید.

وی با بیان اینکه اسناد باید بررسی شود و سپس اظهار نظر کنیم، گفت: امیدوارم هیچ متقاضی به خاطر عدم تائید اهلیتش رد نشود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به این سؤال که آیا این که برخی‌ها تلاش می‌کنند این مزایده به سود گروه و جریان خاصی تمام نشود، اظهار داشت: نظری وجود ندارد که مزایده به سود گروه خاصی تمام شود یا نشود که اگر اینگونه بود ۴ مرحله مزایده انجام نمی‌شد. ما تلاش می‌کنیم حقی از کسی ضایع نشود.

پوری‌حسینی در مورد اینکه مجلس قرار است طرحی بدهد تا واگذاری استقلال و پرسپولیس لغو شود، گفت: از من نپرسید چه اتفاقاتی قرار است بیفتد بلکه از من بپرسید چه اتفاقاتی افتاده است. من نسبت به اتفاقاتی که افتاده است پاسخگو هستم.

سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار ایران و جهان|TABNAK