خدمت به امام زمان (عج)

کار و عبادتی که برای خدا باشد خدمت به امام زمان(عج) است

آیت الله حسین وحید خراسانی ، یکی از مراجع عالیقدر شیعه در قم، در دیدار با دانش پژوهان مرکز مهدویت مشهد، به سفارش های پیامبر(ص) به ابوذر غفاری اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) به ابوذر سفارش کردند که چند چیز را در زندگی غنیمت بشمار که بخشی از آن عمر، جوانی است.

آقا بیا - یا صاحب الزمان آیت الله وحید خراسانی عمر ماندنی و مفید را در ذکر و یاد خدا دانست و افزود: اگر انسان بتواند یاد خدا را در کار ، علمی پیاده کند که استعداد این فعالیت علمی را خدا به او داده است این علم می تواند الهی شود زیرا با یاد خدا همراه بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه سفارش دیگر غنیمت شمردن دوران جوانی است افزود: جوان همانند بهار است که دانه ها در این زمان به ثمر می رسند، اگر دوران جوانی با دین داری همراه شود ، سعادت دنیا و آخرت همراه با انسان ماندگار خواهد شد.

وی خطاب به جمع حاضر که دانش پژوهان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شعبه خراسان رضوی بودند ، افزود: نماز را اهمیت بدهید بعد از نماز ۷۰ بار یا فتاح یا رزاق بگویید تا کار شما اصلاح شود و تصمیم بگیرید از این لحظه ارتباط خود را با قرآن بیشتر کنید و هر روز یک صفحه از قرآن را بخوانید.

این مرجع عالیقدر شیعه اظهار داشت: پیامبر (ص) فرمودند اگر فردی از جوانی عادت کند به تلاوت هر روزه قرآن گوشت وخون او با قرآن آمیخته می شود این جوان در این دنیا در امان است و در قیامت بهشت نصیب او خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر قرائت قرآن،عبادت، فعالیت برای امام زمان(عج)و خدا باشد، معنای بهتری پیدا خواهد کرد بیان داشت: هر صفحه قرآنی که در روز می خوانید آن را به صاحب قرآن، امام زمان (عج) هدیه کنید،نماز را بر هرکاری مقدم بدانید به خاطر اطاعت از خدا و امام عصر(عج)،کسی که چنین رفتاری داشته باشد، سعادت دنیا و آخرت همراه او خواهد بود.

آیت الله وحید خراسانی اظهار داشت: فردی که تمام اعمال روز و شب خود را قابل عرضه در محضر امام زمان(عج) بداند در هنگام جان دادن حسرتی ندارد ، زیرا در هنگام جان دادن نیز امام زمان (عج) به کسی که تمام عمر خود را در قرائت و نماز به یاد امام عصر خود بوده است او را رها نخواهند کرد.

:: پایگاه عصر ظهور :: Asrezohor ::

این نوشته در مذهبی ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.