هشدار به کاربران LastPass: رمزهای عبور را عوض کنید

LastPass

اگر از کاربران

«لست پس»

هستید می دانید که این نرم افزار یکی از مشهور ترین ابزارهای رایگان مدیریت رمزهای عبور است و توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد. روز گذشته سایت لست پس اعلام کرده احتمالا اطلاعات تعدادی از کاربرانش به خاطر یک حمله به سرقت رفته است.


البته می دانید که رمزهای عبورتان به صورت رمزنگاری شده روی سرورهای لست پس نگهداری می شود. بنابراین چه خطری می تواند شما را تهدید کند؟ نکته در اینجا است که برای دسترسی به تمام این اطلاعات کافی است که مستر پسورد شما در اختیار مهاجم قرار بگیرد. اگر رمز عبور پیچیده ای نداشته باشید، مهاجم می تواند با


‏‌Brute Force

پسورد اصلی را پیدا کرده و از طریق آن به تمام رمزهای شما دسترسی پیدا کند. به زبان ساده تر اگر مستر پسورد شما به اندازه کافی طولانی و پیچیده است، خطر بسیار کمی شما را تهدید می کند. اما اگر رمز عبور پیچیده ای به عنوان مستر پسورد انتخاب نکرده باشید هم اکنون در خطر جدی هستید.
راه حل چیست؟


شما باید فورا دو کار مهم انجام بدهید: اول از همه مستر پسورد خودتان را تغییر بدهید و آن را با یک پسورد جدید و پیچیده جایگزین کنید.


دوم به لیست پسوردهای ذخیره شده تان در لست پس نگاه کنید. و رمز تمام سایت ها و حساب های اینترنتی مهم تان را عوض کنید. پسوردهایی مانند ایمیل، حساب بانکی و دیگر حساب های مهمی که در لست پس ذخیره کرده اید.البته ممکن است هنگام تغییر مستر پسورد در لست پس با یک پیام خطا روبرو شوید. این سایت هم اکنون در وبلاگ اش اعلام کرده به خاطر هجوم کاربران برای تعویض پسوردهایشان با مشکل ترافیک روبرو شده است.


نکته آخری که باید به آن توجه کنید این است که تغییر رمزها را با آرامش و حوصله انجام بدهید. معمولا در این گونه مواقع عملکرد شتاب زده سبب می شود بعضی کاربران به خاطر تغییرات گسترده در رمزهای عبورشان اشتباه کنند و پسوردی را از دست بدهند. مراقب باشید به خاطر شتاب زدگی اکانت هایتان را از دست ندهید.

در نهایت هنگام انتخاب یک رمز عبور جدید این معیارها برای انتخاب پسورد را رعایت کنید:


چگونه یک رمز عبور مطمئن بسازیم و از آن نگهداری کنیم – بخش اولچگونه یک رمز عبور مطمئن بسازیم و از آن نگهداری کنیم – بخش دوم

کاربرانی که مستر پسوردشان بر طبق این معیارها بوده هم اکنون خیالشان تا حد زیادی راحت است.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.