منتظر فرج امام زمان(عج) کسی است که در خیمه آن حضرت باشد

منتظر فرج امام زمان(عج) کسی است که در خیمه آن حضرت باشد

حجت الاسلام عبدخدایی با تشریح انتظار فرج در سیره امام صادق (ع) بیان داشت: امام صادق (ع) می فرمایند: المنتظر صاحب هذا الامر … کسی که منتظر این امر یعنی فرج امام زمان (عج) است مثل کسی است که در خیمه آن حضرت (عج)باشد.‏

حجت الاسلام و المسلمین محمد هادی عبد خدایی، رئیس دانشگاه حکمت رضوی، با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و شهادت امام جعفر صادق(ع) در صحن جامع رضوی حرم مطهر حضرت رضا(ع)گفت: امام ششم (ع) عالی ترین نقش تربیتی در جهان اسلام و بلکه در تاریخ بشریت را داشته است. < ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

وی ادامه داد: در میان شخصیت های تاریخی ، چنین شخصیت موفقی را به ندرت می توان پیدا کرد که یک استاد بتواند بیش از ۴هزار شاگرد را تربیت کند، حسن بن علی وشام از مسجد کوفه آن زمان که مرکز علمی بوده است بیان می کند که ۹۰۰ نفر از بزرگان افتخار می کردند که شاگرد امام صادق (ع) هستند و اجازه دارند از ایشان روایت نقل کنند.

رئیس دانشگاه حکمت رضوی، امام صادق(ع) تنها به تعلیم اکتفا نمی کردند، بلکه عهده دار پرورش افراد نیز بودند، افزود: امام صادق(ع) مقید بودند که از نظر اخلاقی شیعیان را پرورش دهند و از نظر معرفتی شاگردان خود را بارور کنند زیرا علم تنها کافی نیست بلکه متخلق به اخلاق بودن، ارزش دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی انتظار فرج را در سیره امام صادق (ع) توضیح داد و افزود: امام صادق (ع) می فرمایند: المنتظر صاحب هذا الامر … کسی که منتظر این امر  یعنی فرج امام زمان (عج) است مثل کسی است که در خیمه امام زمان (عج)باشد .

وی ادامه داد: اما انتظار فرج هوایی و قلابی معنی ندارد بلکه انتظار فرج ، یعنی عمل ، انتظار خشک و خالی انسان را به خیمه امام زمان (عج) وارد نمی کند.

وی افزود: امام زمان (عج) دل پاک می خواهد ، عمل صالح و آدم شایسته می خواهد ، کسانی که در زندگیشان با صداقت زندگی کرده باشند، واقعاً عاشق امام زمان (عج) باشند ، می توانند منتظر امام زمان (عج) خود را بدانند.

حجت الاسلام و المسلمین عبد خدایی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در رابطه با امام زمان (عج) گقت: حضرت محمد (ص) می فرمایند : ظهور حضرت حجت (عج) حتمی است ، مگر اینکه یک روز از دنیا بماند خداوند آن روز را آن قدر طولانی می کند تا یکی از فرزندان مرا برانگیزد که دنیا را پر از عدل و داد می کند پس از آنکه پر از ظلم و جور شده باشد.

وی به بندهایی از دعای ندبه اشاره کرد و افزود: مردم هر جمعه با امام زمان (عج) ندبه می خوانند اشک هایی که ندبه خوانی و نجوا با امام زمان (عج) ریخته می شود، اگر با عمل همراه شود ، همانند آب حیات بخش در زندگی ما انسان ها خواهد شد.

 

عضو هئیت علمی بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی ، خطاب به زایران و مجاوران حضرت رضا(ع) درباره دعا برای امام زمان(عج) گفت: امروز مسلمانان دنیا گرفتار هستند به ویژه مردم بحرین قیام کردن برای دین خدا ، برای اسلام ، لذا وضع ناگواری دارند به همین خاطر در دعا برای امام زمان (عج) ، پیروزی مردم بحرین را بخواهند .

:: پایگاه عصر ظهور :: Asrezohor ::

این نوشته در مذهبی ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.