کاهش فروش تلفن های اروپای غربی و افزایش تمایل نسبت به اسمارتفون ها

بنابر گزارش فروش تلفن های موبایل اروپای شرقی از سوی موسسه IDC (بنیاد داده های جهانی)، آمار، رشد زیاد اندروید در فصل دوم مالی۲۰۱۱ را نشان می دهد. اعداد و ارقام حکایت از کاهش فروش گوشی های مختلف در این فصل و همچنین گسترش استقبال از اسمارتفون ها دارند. مقدار فروش گوشی های معمولی ۲۹ درصد پایین آمده و به ۲۰٫۴ میلیون عدد در فصل دوم ۲۰۱۱ رسیده. در همین حال فروش اسمارتفون ها ۴۸ درصد گسترش داشته و به ۲۱٫۸ میلیون عدد رسیده است. اما در کل نسبت به یک ساله گذشته، مجموع فروش تمامی گوشی ها ۳ درصد کاهش داشته است.

 

اگر به جدول بالا نگاه کنید، می بینید سامسونگ در صدر نشسته و با ۳۳ درصد سهم در بازار حکم رانی می کند. رشد فروش سامسونگ نسبت به نیمه دوم سال قبل، ۲۹ درصد بوده است. از طرف دیگر شرکت نوکیا سقوط شدید ۴۴ درصدی را تجربه کرده ولی همچنان با ۹ میلیون گوشی فروخته شده در مقام دوم است. شرکت اپل رشد مثبتی معادل ۶۴ درصد نسبت به نیمه دوم سال قبل داشته و با فروش ۴٫۶ میلیون نسخه ای مقام سوم را از آن خود کرده است. در حال حاضر ۱۱ درصد سهام در اروپای شرقی متعلق به اپل می باشد. در این بین HTC رشد فروش فوق العاده ای داشته و ۱۲۱% فروش بیشتر، در مقام چهارم ایستاده است. در عین حال RIM سازنده بلک بری هم ۱۵ درصد رشد نسبت به سال قبل تجربه کرده است.

 

در کل به غیر از چهار شرکت: سامسونگ – اپل – اچ.تی.سی و RIM، سایز سازندگان تلفن همراه کاهش فروش داشته اند و بد ترین این کاهش هم متعلق به نوکیا است. ضمن این که باید توجه داشت در آمار جهانی وضعیت به همین ترتیب نیست و ممکن است تا حدی متفاوت باشد.

 

فکر می کنید این افزایش یا کاهش فروش تا چه اندازه با عملکرد مثبت یا منفی سازندگان در ارتباط بوده است؟ چه پیش بینی هایی برای سال آینده دارید؟ نظر خود را بیان کنید.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.