۳۳۰۰ و ۳۴۰۰ : نگاهی به APU های جدید ای.ام.دی

شرکت AMD برای حفظ کردن سطح پایین بازار پردازنده ها و رقابت بیشترش با اینتل، دو پردازنده شتاب یافته جدید معرفی کرده که وعده سرعت و قدرت مناسب را در برابر قیمت پایین به شما می دهند.

 

هر دو این پردازنده ها TDP (طراحی مصرفی-حرارتی) ۶۵ واتی دارند و البته یک مگابایت کش L2. همچنین هر دو آن ها از تکنولوژی Steady Video پشتیبانی می نمایند. این تکنولوژی نویز و به هم ریختگی فیلم ها را با سرعت زیادی حذف کرده و نمایش ویدئویی نرم و روان را به ارمغان می آورد. ضمن این که اگر از کارت های سری ۶۰۰۰ رادئون استفاده کنید، گرافیک موجود در APU با گرافیک مستقل جفت شده و عملکرد بهبود می یابد. نکته هیجان انگیز دیگر، وجود کنترلر USB 3.0 درون این پردازنده هاست.

 

کار خوب دیگری که انجام شده استفاده از نرم افزار AMD Vision Engine است. این نرم افزار به طور منظم آپدیت شده و کارایی و پایداری سیستم را بهبود می بخشد. با وجود چنین چیزی می توانید خیال خود را از پشتیبانی نرم افزاری مناسب هم راحت کنید. راستی یادمان نرود که گرافیک موجود در این پردازنده از دایرکت ایکس یازده پشتیبانی می نماید.

 

می ماند یکسری اطلاعات تکمیلی + قیمت. AMD این دو APU را ۳۳۰۰ و ۳۴۰۰ نام گذاری کرده است. مدل ۳۳۰۰ شامل یک پردازنده ۲ هسته ای با فرکانس ۲٫۵ گیگاهرتز و گرافیک ادغام شده با فرکانس ۴۴۰ مگاهرتز است که با قیمت ۷۰ دلار به فروش می رسد. دیگری شامل پردازنده ای ۲ هسته ای با فرکانس ۲٫۷ گیگاهرتز و گرافیکی با فرکانس ۶۰۰ مگاهرتز است و قیمت آن هم ۵ دلاری گران تر است. هردو این گرافیک ها از ۱۶۰ هسته رادئون بهره می برند.

 

اگر دوست دارید پی.سی قدیمی خود را با یک کامپیوتر ارزان قیمت و کارآمد عوض کنید، حتما پردازنده های جدید AMD را هم مد نظر قرار دهید. اگرچه نباید از این دو پردازنده ها انتظار عملکرد فوق العاده را داشت؛ اما آن ها باید نهایت تلاششان را بکنند تا هم رده های اینتلی خود را شکست دهند.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.