شوقی افندی

چگونگی پیدایش بهائیت - عصرظهور

شوقی افندی < ?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در سال ۱۳۴۰ هجری قمری، عباس افندی (عبدالبهاء) مرد و هیچ یک از پیشگوئی ها و وعده های او جامه عمل نپوشید و شوقی افندی (ربانی) که در ماه رمضان ۱۳۱۴ متولد شده بود و تنها آرزویش بلیط فروشی تئاتر بود و در اکسفورد هم موفق به اتمام تحصیلات دبیرستانی خود نشد، از انگلیس به حیفا آمد و بر مسند خلافت نشست.

دوران رهبری شوقی افندی (ربانی) مصادف با تشکیل دولت اسرائیل بود، او برای اولین بار نام «ارض اقدس» و «مشرق الاذکار» را مطرح کرد چون دولت اسرائیل به پشتوانه و کمک بی دریغ دولت انگلیس بر پا شده بود مأمن و پناهگاه خوبی برای این فرقه بود. دولت اسرائیل یکی از اولین حکومتهایی بود که فرقه سیاسی بهایی را به عنوان مذهب به رسمیت شناخت!! و شوقی نیز به شورای بین المللی بهائیان که خود آن را تشکیل داده بود، تأکید کرد که با اولیاء حکومت اسرائیل، ایجاد روابط کنند و در باب مسائل مختلف با آنان مذاکره نمایند و بهائیان هم بطور گسترده در تشکیلات جاسوسی «موساد» وارد شده و همه جا به نفع اسرائیل جاسوسی می کردند.

ازدواج شوقی با روحیه خانم ماکسول موجب شد که زن نازای او و فامیل امریکایی اش بر اطراف او چیره شوند و دست دیگران حتی خویشان نزدیک شوقی را در زمان حیات وی از کار بر کنار کنند، تا کار به جائی رسید که بغیر از امریکائی ها که همگی از اقوام همسر او یا افراد مورد اعتماد آنان بودند، از گرد او پراکنده شدند.

:: پایگاه عصر ظهور :: Asrezohor ::

این نوشته در مذهبی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.