زنان می توانند با یوگا دردهای مزمن خود را درمان کنند

در یک مطالعه جدید تایید شد تمرینات یوگا تاثیر چشمگیری در کاهش علائم جسمی و روانی ناشی از دردهای مزمن در زنان مانند علائم فیبرومیالژی دارد.

زنان می توانند با یوگا دردهای مزمن خود را درمان کنند

به گزارش  ایسنا، فیبرومیالژی که بیشتر زنان را مبتلا می‌کند با درد و خستگی مزمن همراه است. شایعترین علائم این بیماری شامل گرفتگی و سفت شدن عضلات، اختلالات خواب، مشکلات معده‌ای و روده‌ای، اضطراب و افسردگی هستند. در یک مطالعه قبلی معلوم شد که میزان هورمون کورتیزول در بدن زنان مبتلا به فیبرومیالژی از حد میانگین پایین‌تر است و این امر موجب درد، خستگی و حساسیت استرس می‌شود.

بنا برگزارش پایگاه اینترنتی برین گریدتست، دکتر کاترین کورتیس متخصص دپارتمان روانشناسی یورک و دستیارانش در این دپارتمان خاطرنشان کردند: شرکت کنندگان در این آزمایش دوبار در هفته و هر بار ۷۵ دقیقه تمرینات هاتایوگا را انجام دادند که پس از هشت هفته مقدار کورتیزول در بزاق آنها افزایش یافت.

کورتیس می‌گوید: مقدار کورتیزول در بدن حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پس از بیدار شدن از خواب در هنگام صبح در بیشترین حد است و به مرور در طول روز کاهش می‌یابد تا اینکه ما آماده خوابیدن در پایان روز می‌شویم. ترشح این هورمون در زنان مبتلا به فیبرومیالژی دچار بی‌نظمی و اختلال می‌شود اما تمرینات یوگا می‌تواند این بی‌نظمی را بهبود بخشد و ترشحات هورمون مزبور را تنظیم کند.

آلامتو | سرگرمی,عکس,کلیپ موبایل,فال,اس ام اس,بازی آنلاین

این نوشته در فال,گوناگون ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.