یک قدم بزرگ در دنیای ایمپلنت ها: تغذیه ابزارهای کاشته شدن در بدن با قند خون

تامین انرژی از سوزاندن قند؛ این کاری است که موجودات زنده میلیون ها سال است آن را انجام می دهند، اما حالا دو پژوهشگر از فرایبورگ آلمان در نظر دارند از این تکنولوژی قدیمی خلقت در ابزارهای جدید هم استفاده کنند. به این معنی که ابزارهای پزشکی که در بدن انسان کار گذاشته می شود نیاز به باطری و شارژ نداشته باشند و از جریان خون انرژی مورد نیاز شان را تامین کنند.


آنها در نظر دارند روی سلولهای تولید کننده انرژی کار کنند که می تواند قند خون را با اکسیژن موجود در بافتهای بدن ترکیب کرده و انرژی مورد نیاز را برای گجتهای کاشته شده در بدن فراهم کنند.

تیم محقق برای اینکار می خواهد از واکنشگرهای پلاتینیومی استفاده کنند که نه تنها کارآیی بهتر و راندمان بالاتری نسبت به سایر انواع تولید کننده های انرژی دارند، بلکه مقاومت شیمیایی مطلوبی داشته و کمتر از سایر واکنشگرها ممکن است واکنشهای حساسیتی ایجاد کنند.

در صورت توسعه چنین ابزارهایی دیگر نگرانی از تامین شارژ باتری انواع ایمپلنتها یا از کار افتادن ناگهانی آنها موردی نخواهد داشت و تنها کاری که بیمار باید انجام دهد خوردن غذا است. همچنین نیازی به تعویض قطعات یا باتریها و دردسرهای ناشی از اعمال جراحی مربوطه نیز نخواهیم داشت.

بدون شک توسعه چنین ابزاری در آینده می تواند آغازگر سلسله ای از ابداعات جدید در زمینه ساخت ابزارهای کاشته شده در بدن یا اندام های مصنوعی باشد که با انرژی حاصل از قند خون کار می کنند.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.