جوان ۲۱ ساله ای که کسب و کارش را ۱۰۰ میلیون دلار فروخت

این دختر جوان حالا ۱۰۰ میلیون دلار ثروت دارد

در سال ۲۰۰۵، کاترین کوک ۱۵ ساله و برادر ۱۶ ساله اش دیوید، برای شروع کارشان ایده ای داشتند. ایده آن ها این بود که افراد بتوانند از طریق یک شبکه اجتماعی، از روش های مجازی، دوستان واقعی پیدا کنند. البته از دیگر اهداف این شبکه اجتماعی، ارائه تفریحات تحت وب بود. مانند بازی های مختلف، دیدن فیلم های تلویزیونی و …

دانش آموزان ۱۵ و ۱۶ ساله مشغول به کار شدند و وب سایت MyYearbook را راه انداختند. در یک دوره ۶ ساله، آنها توانستند ۱۷ میلیون دلار سرمایه جذب کنند. تعداد کاربران سایت به ۲۰ میلیون نفر رسید و این سایت از بازدید صفحه ماهیانه ای برابر ۱٫۲ میلیارد برخوردار شد.


روز گذشته، این شبکه اجتماعی، پا به یک معامله ۱۰۰ میلیون دلاری گذاشت و به شرکت Quepasa پیوست. شرکت خریدار ۸۲ میلیون دلار این پول را به صورت سهام پرداخت کرده و ۱۸ میلیون دلار باقی مانده را به صورت پول نقد پرداخت می کند.

جف کوک، مدیر عامل MyYearbook که برادر بزرگتر کاترین و دیوید محسوب میشود، نامه ای به بیش از ۱۰۰ کارمند این شرکت نوشت و گفت: “من این را یک خروج یا یک پایان نمی دانم. من این مساله را به عنوان پایان یک شروع در نظر می گیرم و باور دارم که ما محصولات بسیار خلاقانه تری برای ساختن داریم. ”


به هر حال این خواهر و برادر جوان توانستند با چند سال کار، ثروتی ۱۰۰ میلیون دلاری برای خود دست و پا کند و حالا در سن ۲۱ سالگی می تواند به فکر بازنشستگی باشد.

مطلب مرتبط:


درآمد یک میلیون دلاری نوجوان ۱۶ ساله

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.