نمایشگر سه بعدی هیتاچی برای تلفن های همراه

گام بعدی برای تلفن های هوشمند: تجهیز به نمایشگرهای سه بعدی

اساسی ترین مشکل نمایشگرهای سه بعدی این است که برای دیدن تصاویر آنها نیاز به استفاده از عینک مخصوص دارید. اما چند شرکت بزرگ مانند توشیبا و هیتاچی روی ساخت نمایشگرهای سه بعدی تمرکز کرده اند که برای دیدن تصاویرشان نیاز به عینک مخصوص ندارید.حالا امروز شرکت هیتاچی اعلام کرده که نمایشگری از نوع IPS مخصوص تلفن های هوشمند ساخته که تصاویر سه بعدی را بدون نیاز به عینک نشان می دهد.

این نمایشگر ۴‪.‬۵ اینچی با زرولوشن ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسلی اش وعده کیفیتی عالی را به شما می دهد. هیتاچی می گوید فناوری به کار رفته در محصول جدید اش با نمونه استفاده شده در نیتندو ۳DS متفاوت است و در نمایشگر جدید تصاویر سه بعدی با روشنایی بیشتری حتی نسبت به تصاویر دو بعدی دیده می شوند.


ضمن اینکه هیتاچی می گوید فناوری «lenticular lens» تداخل بین تصاویر چشم چپ و راست را هم کمتر می کند و دیدن تصاویر سه بعدی را لذت بخش تر می کند. روشنایی نمایشگر جدید هیتاچی ۴۰۰cd/m2 در حالت نمایش تصاویر دو بعدی و ۴۷۰cd/m2 در وضعیت نمایش تصاویر سه بعدی اعلام شده است.البته فعلا به جز عکس بالا هیچ تصویر دیگری از این نمایشگر منتشر نشده. اما امیدواریم هر چه زودتر آن را در گجت های جدید ببینیم.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.