ایده تغییر مرکز ثقل در تلفن های هوشمند و گجت ها

تغییر مرکز ثقل و وزن در تلفن

تصورش را بکنید که روی تبلت تان و در گوگل مپز مقصد تان را مشخص کنید و بعد از اینکار احساس کنید که تبلت شما در طرف مقصد سنگین تر شده است. یا اینکه در حال خواندن یک کتاب هستید و تلفن تان می داند که کدام طرف کتاب سنگین تر است و به همان سمت، مرکز ثقل اش را تغییر میدهد. این ایده ای است که توسط فابین همرت در کنفرانس TED مطرح شده و می خواهد مرکز ثقل و حتی شکل گجت های ما را قابل تغییر بکند.



در این ایده یک قسمت مانند باطری تبلت ها و تلفن های هوشمند متحرک است و می توانند به جهت های مختلف حرکت کنند تا مرکز ثقل گجت را تغییر بدهد تا حس بهتری در کار با آنها داشته باشید. یک کاربرد جالب این ایده هنگام استفاده از سرویس های نقشه است. بدون اینکه به تلفن نگاه کنید با تغییر وزن اش در دست به شما می گوید که به کدام طرف باید حرکت کنید.

map-gad.jpg

بخش دیگری از این ایده شامل تغییر شکل دادن گجت ها است. برای مثال تلفن شما بتواند کمی قطور تر یا نازک تر بشود یا در بعضی بخش ها ضخامت اش را تغییر بدهد تا بتوانید برای دیدن ویدیو آن را بهتر در دست بگیرید یا اینکه ساعتی داشته باشید که همراه با رژیم لاغری تان باریک تر بشود.

طراح این ایده معتقد است اضافه کردن این خصوصیات به گجت ها آنها را زنده تر و کاربردی تر می کند. اگر

ویدیو معرفی

را ببینید احتمالا با او موافق می شوید. باید صبر کنیم و ببینیم کدام یک از شرکت های سازنده تلفن های همراه در آینده سراغ پیاده سازی این ایده ها می رود.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.