خرید از سوپر مارکت مجازی در ایستگاه مترو کره جنوبی

قبل از سوار شدن به مترو خرید امروزتان را به موبایل تان اضافه می کنید

یک فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی اروپایی به نام Tesco شعبه ای جالب برای عرضه محصولات خود در یک ایستگاه مترو در کره جنوبی بر پا کرده است. این شعبه نوعی سوپر مارکت مجازی است که در آن کالاها وجود خارجی ندارند.

 

کالاهای این سوپر مارکت شامل عکس هایی هستند که به صورت پوستر هایی دیجیتالی بر دیوار ایستگاه مترو نصب شده است. مسافرانی که برای حمل و نقل عمومی مترو را انتخاب می کنند، می توانند تا زمان سوار شدن از این سوپر مارکت مجازی خریداری کنند.

 

برای خرید کردن تنها کافی است که عکس کالای مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا بار کد QR آن به کارت خرید شما اضافه شود. در پایان کد ها بر روی کارت خرید شما چک شده و تبدیل به یک سفارش آنلاین میشوند. سپس کالاهای خریداری شده شما تا پایان همان روز به درب منزل تحویل می شود.

 

لازم به توضیح است که بار کد QR بر گرفته از واژه Quick Response به معنی تحویل فوری است که توسط ژاپنی ها ابداع شده است. پس برای خرید کردن از این سوپر مارکت مجازی نیاز به تبادل هیچ گونه پول رایجی نیست و عملا پس از خرید هیچ کالایی به شما به صورت فیزیکی تحویل داده نمی شود.

 

بلکه ترتیبی داده می شود که سفارش شما از هزینه شارژ کارت خرید شما کسر شده و تا پایان روز کالاها به درب منزل تحویل داده شوند.

 

با وجود این سوپر مارکت مجازی دیگر نیاز نیست در طول روز به سوپر مارکت های حقیقی سر بزنید و کالاهای خریداری شده خود را تا پایان روز که به منزل بر میگردید با خود از این طرف به آن طرف حمل کنید. این شرکت با این ایده موفق شده که میزان سفارش های آنلاین اش را دو برابر کند.

آنها می گویند مردم کره جنوبی انسان هایی پرکار و سخت کوش هستند و به صرفه جویی در وقت شان اهمیت زیادی می دهند. برای همین به دنبال ایده ای می گشته اند که افراد زیادی نیاز به مراجعه به سوپرمارکت ها نداشته باشند و در رفت و آمد به سوی محل کار بتوانند خرید روزانه شان را هم انجام بدهند. و حالا این ایده موفق با استفبال شهروندان کره ای مواجه شده است.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.