زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری

یک ساعت پس از پایان هر آزمون، سؤالات در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و پاسخنامه آن۲۴ساعت بعد روی این پایگاه قرار می گیرد.

 
واحد مرکزی خبر:رییس سازمان سنجش آموزش کشور نیمه مرداد را زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری۹۰برای انتخاب رشته اعلام کرد.
 
سرورالدین پس از بازدید از یکی از حوزه های برگزاری آزمون در دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران افزود: پس از اعلام نتایج اولیه، نیمه دوم شهریور پاسخ نهایی آزمون اعلام خواهد شد.
 
وی درباره انتشار سؤالات و پاسخنامه آن نیز گفت: یک ساعت پس از پایان هر آزمون، سؤالات در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش و پاسخنامه آن۲۴ساعت بعد روی این پایگاه قرار می گیرد.
 
رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که تاکنون تخلفی در برگزاری این آزمون گزارش نشده است؛ افزود: در بخش سخت افزاری از زمان طراحی، چاپ، ارسال و نگهداری سؤالات همه مراکز مجهز به دوربین است و تصاویر آنها به طور مرتب بازبینی می شود.
 
سرورالدین با اشاره به این که برای تامین امنیت آزمون سراسری هر سال از شیوه های جدیدتر استفاده می شود گفت: شخصی سازی دفترچه پرسش ها کمک زیادی به امنیت می کند به این ترتیب که سؤالات به نام هر داوطلب در کیسه ای قرار داده شده است و روز برگزاری آزمون توزیع می شود.
 
وی افزود: به این ترتیب هیچگونه امکان تقلب و جابجایی دفترچه آزمون وجود ندارد و از مرکز چاپ دفترچه تا زمان توزیع به داوطلب هیچ واسطه ای به سؤالات دسترسی ندارد.
 
رییس سازمان سنجش آموزش کشور در بخش دیگری گفت: پس از پیشنهاد اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به احتمال زیاد به گونه ای اقدام خواهد شد تا تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون فقط جنبه مثبت و کمکی داشته باشد.
 
آقای سرورالدین افزود: برای کنکور امسال۲۵درصد سوابق تحصیلی و۷۵درصد نمره آزمون در نظر گرفته شده است که این اقدام در سال گذشته به صورت۱۵درصد سوابق تحصیلی و۸۵ درصد نمره آزمون بود.
 
وی خطاب به کسانی که سوابق تحصیلی خوبی ندارند گفت: به احتمال زیاد سابقه تحصیلی نقش مثبت خواهد داشت به این ترتیب که اگر نمره آزمون داوطلبی خوب بود اما سوابق تحصیلی پایین تری داشت این سوابق تحصیلی به حساب نمی آید.
 
رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ویژگی های آزمون امسال و تفاوت آن با آزمون سال۸۹ گفت: شمار داوطلبان آزمون۹۰حدود۱۵۰هزار نفر در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است.
 
آقای سرورالدین درخصوص حوزه های برگزاری آزمون نیز گفت: کیفیت حوزه ها افزایش و کمیت آن کاهش یافته است به این ترتیب که در سال گذشته۹۴۰هزار نفر آزمون خود را در مدارس دادند که امسال فقط ۲۴۰هزار نفر در مدارس آزمون می دهند و بقیه شرکت کنندگان در دانشگاه ها آزمون می دهند.
 
وی گفت: این تصمیم به سبب شکایات برخی داوطلبان در سال گذشته بود چرا که امکانات مدارس بسیار کمتر از دانشگاه هاست.
 
رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با وجود کاهش۱۵۰هزار نفری تعداد داوطلبان در کنکور۹۰اما ظرفیت پذیرش حدود۸۰ هزار نفر امسال بیشتر شده است به این ترتیب که سال گذشته۵۱۵هزار نفر پذیرش شدند و امسال حدود۵۹۵هزار نفر پذیرش خواهند شد.

 
منبع:iribnews.ir

گردآوری: آلامتو

 

آلامتو | سرگرمی,عکس,کلیپ موبایل,فال,اس ام اس,بازی آنلاین

این نوشته در فال,گوناگون ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.