Camera Plus، دوای درد دوربین آیفون

یکی از بخش هایی که در iOS پیشرفت چندانی نکرد و اپل هم هیچوقت آنطور که باید و شاید به آن رسیدگی ننمود؛ دوربین آیفون بوده. در کیفیت فوق العادۀ این دوربین هیچ بحثی وجود ندارد ولی ابزاری که برای استفاده از دوربین به کار میرود امکانات بسیار بسیار محدودی دارد.

 

اپلیکیشن Camera Plus را میتوان راه حل این موضوع دانست. اپلیکیشنی که امکانات بسیاری را به دوربین شما اضافه میکند. اما در بین این امکانات دو مورد پیدا میشوند که می توانند بسیار کاربردی باشند :

 

• Timer:
حتماً تا حالا شده بخواهید با آیفونتان عکسی بگیرید که خود شما هم داخلش باشید و به خاطر نبود چنین ویژگی ای، پریشان شده باشید. Camera Plus این امکان را در اختیار شما قرار می دهد. شما میتوانید تنظیم کنید که در فاصلۀ زمانی بین ۲ تا ۱۰ ثانیه دوربین به صورت خودکار عکسش را بیاندازد .

 

• Tap Anywhere:
یکی دیگر از مشکلات اساسی دوربین آیفون ، تعبیه نشدن دکمه ای بر روی بدنۀ گوشی برای گرفتن عکس است. که البته در نسخه بعدی iOS این کمبود رفع خواهد شد. در حال حاضر، به جای کلید سخت افزاری، دکمه کوچکی بر روی صفحه در اختیار شما قرار داده شده است که در بعضی شرایط، انگشت زدن دقیق روی آن ممکن است سخت باشد . در همین راستا شما با این اپلیکیشن میتوانید با قرار دادن انگشت خود در هرجای صفحه عکس بگیرید .

 

از ویژگی های دیگر این برنامه می شود به امکان ویرایش عکس، زوم بیشتر، به اشتراک گذاری عکس در شبکه های اجتماعی و … اشاره کرد .

 

این برنامه در دو نسخۀ

رایگان

و

پولی

(دو دلار) برای آیفون عرضه شده است. دو نسخه تفاوت های کوچکی با هم دارند مثل رابط کاربری متفاوت ، امکان ثبت موقعیت جغرافیایی مکانی که عکس گرفته شده و … اما مهمترین تفاوت نسخۀ پولی با رایگان را شاید بتوان ویژگی زوم کردن هنگام فیلمبرداری دانست .

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.