معرفی ۵ نرم افزار جهت جذاب تر کردن مکینتاش و جلوگیری از یکنواختی آن

۱- نرم افزار Refinery

Refinery نرم افزاری است که امکان دسترسی فوری به صدها جلوه ­دهنده کوچک و تغییرات در ظاهر سیستم مکینتاش شما فراهم می کند.

شما می­توانید نمای بارانداز (dock) یا جایگیری و کوچک سازی پنجره کنترل را تغییر دهید.

شما همچنین می­توانید به راحتی با کشیدن و انداختن آیکون­ها، جدا­کننده­ها، نشانگرها و سایر موارد باراندازتان را تغییر دهید تا آن را درست به همان شکل دلخواهتان در بیاورید.

همچنین می­توانید باراندازهای آماده را برای خودتان ازسایت Leopard Docks دانلود نمایید.

شما با Refinery همچنین می­توانید به آسانی اندازه آیکون­های دسکتاپ، اندازه فونت، سبک عنوان پنجره، نمایش فایلهای مخفی و سایر موارد را تغییر بدهید.

گزینه­های Finder  شامل تغییر آیکونهای منوی کناری و آیکونهای تولباراست که  از طریق کشیدن و انداختن آیکون ها روی ابزارها می توان آنها را تغییر داد .

شما همچنین می­توانید پس­زمینه پنجره لاگین، و آیکونهای هشدار سیستم را نیز با روش کشیدن و انداختن (drag and drop) تغییر دهید.

در  Refinery هرگونه تغییری که می­دهید به راحتی با کلیک روی یک دکمه قابل بازگردانی است.

Refinery یک نرم­افزار اهدایی (donationware) است، به این معنا که می­توانید تا هر زمان که خواستید از آن به رایگان استفاده نمایید، ولی اگر آن را مفید یافتید می­توانید با اهدای مبلغی اندک به توسعه­دهنده آن از وی قدردانی نمایید.

برای دانلود نرم افزار refinery اینجا را کلیک کنید

۲-نرم افزار Wallpaper Wizard Lite

نسخه رایگان این نرم افزار این امکان را به شما می دهد  که ۱۰۰ تا از تصاویر موجود در آن دسترسی خواهید داشته باشید. باید گفت که مجموعه­هایی که در دسترس هستند بسیار جذاب بوده و به چهار دسته حیوانات، تصاویر جالب، خودروها و طبیعت تقسیم شده­اند.

چندین راه برای تغییر والپیپیرتان با استفاده از Wallpaper Wizard Lite در اختیار دارید. یک مینی ویزارد وجود دارد که به کمک آن می­توانید والپیپرهای در دسترس را به طور تصادفی مرور نمایید، یا حتی والپیپرتان را به طور اتوماتیک در دوره­های زمانی مشخص تغییر دهید.

به تناوب شما می­توانید پنجره اصلی برنامه را باز کنید تا خودتان والپیپر را انتخاب نمایید.

ارتقا به نسخه پولی به شما امکان آپلود تصاویرتان را می دهد .

برای دانلود نرم افزار Wallpaper wizard اینجا را کلیک کنید.

۳-نرم افزار Loginox

Loginox یک ابزار رایگان کوچکاست که تغییر تصویری که در هنگام ورود به سیستم­عامل مکینتاشتان می­بینید را فوق­العاده آسان می­نماید. اگر از تصویر پیش­فرض Leopard Aurora خسته شده­اید، می­توانید هر تصویری که مایل بودید را با کشیدن روی ابزار Loginox و کلیک روی “تصویر لاگین جدید را تنظیم نمایید” انتخاب کنید. اگر تصمیم بگیرید که می­خواهید به تصویر پیش­فرض بازگردید کافیست تا عبارت “تنظیم مجدد به تصویر پیش­فرض” را انتخاب نمایید.

برای دانلود نرم افزار Loginox اینجا را کلیک کنید.

۴-نرم افزار Desktop Calendar

“desktop calendar” را نمی­توان به عنوان یک مدیر والپیپرمطرح کرد  بلکه کارکرد آن در این حد است که راهی سریع و آسان برای گنجاندن یک تقویم روی والپیپر در اختیارتان قرار می­دهد. این ابزار قابلیتهای چندانی در اختیار نمی­گذارد، ولی کار را راه می­اندازد.

پس از دانلود و راه­اندازی، این نرم­افزار تقویمی را روی دسکتاپتان نمایش می­دهد.

 

برای انتقال یا جایگزینی اندازه تقویم، روی منوی “desktop calendar” در status bar کلیک نموده و عبارت ” (Enter Layout Mode)” را انتخاب کنید یا از میانبر Command-M استفاده نمایید.

برای دانلود desktop calendar اینجا را کلیک کنید

۵نرم افزار Wlppr

Wlppr با استفاده از قدرت سایت  Wlppr.com، که یک مخزن والپیپر است که هر روز آپدیت می­شود، این امکان را به شما می دهد که  هر روز والپیپرتان را به طور اتوماتیک تغییر دهد.

برای دانلود نرم افزار wlppr اینجا را کلیک کنید

 

آیا شما روش­ها یا ترفندهایی برای جلوه داده رایگان به نمای دسکتاپ Macتان سراغ دارید؟ از طریق بخش کامنت­ها ما را در جریان بگذارید.

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.