نصب برنامه مدیریت رمز عبور KeePass در سیستم لینوکس مبتنی بر اوبونتو یا دبیان

اگر از کاربران لینوکس هستید تا کنون شده به دنبال راهی آسان برای نصب برنامه معروف مدیریت رمزهای عبور با نام  KeePass Password Safe بر روی سیستم خود باشید؟ اگر این گونه است خوشحال باشید چرا که در این مقاله به این مسئله خواهیم پرداخت. از این پس می توانید برنامه KeePass را به خوبی  و روانی ویندوز در سیستم لینوکس مبتنی بر اوبونتو یا دبیان با استفاده از PPA (مخفف عبارت پکیج آرشیو شخصی)، خط فرمان ، یا به شیوه نصب دستی فایل های نصب و استفاده کنید.

برای اضافه کردن یک پکیج شخصی جدید یا همان PPA مرکز نرم افزار (Software Center) اوبونتو را باز کرده، به منوی ویرایش (Edit) رفته، و Software Sources را انتخاب نمایید. به سایر تب های نرم افزار نوار در پنجره Software Sources  می توانید دسترسی داشته باشید و همانند اسکرین شات زیر  اولین PPA  را همانطور که در تصویر با کادر قرمز مشخص شده است اضافه کنید. PPA  دوم نیز به طور خودکار به سیستم شما اضافه خواهد گردید.

هنگامی که PPA های جدید  را روی سیستم نصب کردید، به مرکز نرم افزار اوبونتو بازگشته و در قسمت سمت چپ بر روی فهرست PPA ها کلیک کنید و سپس KeePass 2 را همانند تصویر (با رنگ قرمز در تصویر مشخص شده) با یک کلیک انتخاب کنید. همانطور که ملاحظه می کنید در سمت راست یک گزینه برای KeePass 2 نمایش داده می شود. روی Install کلیک کنید!

بعد از آنکه نصب کامل شد، می توانید KeePass2 را که در زیر منوی Accessories انتظار شما را می کشد مشاهده و استفاده کنید!

تمام کاری که باقی مانده کار ایجاد یک پایگاه داده از رمزهای عبور در برنامه و استفاده از آن در مواقعی که نیاز به رمز عبور است می باشد!

نصب و راه اندازی برنامه به شیوه خط فرمانی

برای کاربرانی که ترجیح می دهند از خط فرمان و دستوراتی برای نصب برنامه استفاده نمایند نیز خبر خوبی داریم: این دستورات را در command line وارد کنید:

sudo apt-add-repository ppa:jtaylor/keepass

sudo apt-get update

sudo apt-get install keepass2

لینک ها

پکیج آرشیو شخصی KeePass2 در Launchpad

دانلود KeePass Password Safe  برای سیستم لینوکس مبتنی بر دبیان [Debian.org] . نکته : شیوه نصب دستی فایل ها

اطلاعات بیشتر در مورد نسخه منتشر شده KeePass  برای دبیان / اوبونتو با نام  KeePass Password Safe. (منبع: انجمن های بحث و گفتگوی KeePass Password Safe )

بازدید از وب سایت ویژه KeePass Password Safe

جایزه

شما می توانید تصویر تصویر زمینه نشان داده شده در بالا را از اینجا دانلود کنید Hanging the Laundry Out to Dry[Photobucket]

منبع: HowtoGeek

 

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.