رونمایی از اثر جدید استاد فرشچیان +عکس

رونمایی از اثر جدید استاد فرشچیان +عکس

اثر استاد فرشچیان با عنوان «نماد جانباز دوچشم نابینا» بعد از رونمایی به موزه شهدای مرکزی واقع در خیابان طالقانی اهدا می‌شود.
استاد محمود فرشچیان در مراسم رونمایی از نماد تابلوی «جانباز دو چشم نابینا» خطاب به جانبازان گفت: شما جانبازان ماندگار هستید و تعالی کشور مرهون رشادت‌های شما بوده است و افتخار این اثر هنری برای جانبازانی است که سربلندی کشور مدیون آنهاست.

مراسم رونمایی از تمبر یادبود و جدیدترین اثر استاد محمود فرشچیان با موضوع جانبازان دو چشم نابینا با حضور استاد فرشچیان، مرتضی تمدن استاندار تهران، مجتبی رحماندست مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، عباس خامه‌یار معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی، اسکندر یارنسب مدیرکل تبلیغات و مراکز فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، احمد اسماعیلی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و حمید اعتماد دبیر خانه نور تهران و جمع کثیری از جانبازان هنرمند و نخبه دو چشم نابینای کشور در مجموعه فرهنگی سیدالشهدا علیه السّلام برگزار شد.
 
استاد فرشچیان در این مراسم اظهار داشت: افتخار این اثر هنری برای جانبازان است؛ جانبازانی که استقلال و سربلندی کشور را مدیون آنها هستیم.
 
وی ادامه داد: تمام ملت ایران مدیون جانبازان هستند و هرکاری انجام دهند در مقابل ایثارگری آنها هیچ است.
این هنرمند پیش‎کسوت کشورمان بیان داشت: شما جانبازان ماندگار هستید و تعالی کشور مرهون رشادت‌های شما بوده است.
 

استاد فرشچیان در خصوص تابلوی جانباز دو چشم بیان کرد: سال گذشته خانه نور ایران پیشنهاد ارائه چنین کاری را به بنده دادند؛ این تابلو تصویر یک انسان است که فکر و اندیشه او نورانی و خدایی است که قلب او را نیز نورانی کرده است.
 
در ادامه مراسم، احمد اسماعیلی، ضمن قدردانی از مسئولان خانه نور، همسران و فرزندان جانبازان اظهار داشت: همسران و فرزندان جانبازان برای انجام تکلیف با عشق و احساس مسئولیت و اعتقاد در کنار جانبازان هستند.
 
وی ادامه داد: خانه نور تهران و کشور از تشکل‌های قوی جامعه ایثارگران است که در زمینه‌های مختلف این حضور را شاهد هستیم. آنها همان‌طور که در دوران دفاع مقدس به فرمان حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفتند امروز در سنگرهای علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی تلاش می‌کنند.
 
اسماعیلی ادامه داد: جانبازان ولایت‌مدار نسبت به مسائل مهم کشور بی‌تفاوت نیستند و در مقوله‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان راویان در همایش‌های مختلف نیز حضور پیدا می‌کنند؛ ‌آنها باید این حضور در صحنه را حفظ کنند چرا که توصیه شهدا همین بوده است.
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ خطاب به جانبازان گفت: وصیت‌نامه شما در جبهه‌ها اطاعت از خط ولایت بود و گفته‌ بودید که عاشقانه و با چشمی باز در جبهه‌ها حضور یافتید.
وی یادآور شد: دشمن در ۸ سال جنگ تحمیلی با مدرن‌ترین تجهیزات به کشور یورش آورد اما شما جانبازان با اطاعت محض از انقلاب اسلامی دفاع کردید و امروز شاهد هستیم که انقلاب ما به جهان صادر شده است.
 
اسماعیلی خاطرنشان کرد: کشورهای مظلوم دنیا امروز انقلاب ما را شناخته‌اند و فهمیده‌اند که این انقلاب بدون وابستگی به استکبار از حق مظلومان دفاع می‌کند و امیدواریم انقلاب‌‌ اسلامی در جهان با رهبری واحدی به ثمر بنشیند.
 
وی یادآور شد: در انقلاب‌هایی که هم‌اکنون در جهان مشاهده می‌کنیم خلل رهبریت مشاهده می‌شود که در اینجا به اهمیت نقش ولی‌فقیه و فرماندهی ایشان پی‌می‌بریم.
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ یادآور شد: لبنان در مقاومت‌های خود از ایثارگران و شهدای دفاع مقدس الگو گرفت و توانست پوزه اسرائیل را به خاک بمالد و اکنون مسئولیت ما بسیار سنگین شده است.
 
حمید اعتماد دبیرخانه نور تهران نیز گفت: یکی از فعالیت‌های خانه نور ایران تعامل با مسئولان کشوری است و فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر برنامه‌های خانه نور ایران بوده که با تمام تلاش وارد عرصه شده است.
 
جانبازان دو چشم نابینا حشمت‌الله صادق امیر عقیقی، مهناز دارابی، خلیل اقدام‌پناه و آقای جهانیان، ذوقی و میرطاهری از نخبگان ایثارگر در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بودند که مورد تجلیل قرار گرفتند. همچنین لوح سپاسی از سوی رئیس و نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار تهران به پاس قدردانی از هنرمندی استاد فرشچیان به وی اهدا شد.
 
گفتنی است، اثر استاد فرشچیان با عنوان «نماد جانباز دوچشم نابینا» بعد از رونمایی به موزه شهدای مرکزی واقع در خیابان طالقانی اهدا می‌شود.

 
منبع: mehrnews.com

گردآوری: آلامتو

 

آلامتو | سرگرمی,عکس,کلیپ موبایل,فال,اس ام اس,بازی آنلاین

این نوشته در فال,گوناگون ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.