چگونه مرورگر خود را وادار کنیم که رمز عبور را به خاطر داشته باشد

اگر از مدیریت رمز عبور که در مرورگرتان ساخته شده، برای به یاد آوردن تمام ورود به سیستم ها استفاده می کنید، و یا آن رابه خاطر  رویدادهای اخیر با لست پس (Last Pass) در نظر می گیرید، ناچار با سایت های خاصی روبرو هستید ( یا خواهید شد)، که به شما اجازه ی ذخیره کردن رمز عبورتان را نمی دهد، به همین سادگی. با این حال، با یک یا دو کلیک موس خود، از این محدودیت خارج شوید و می توانید مرورگر خود را وادار کنید، تا رمز عبور را در این سایت هایی که مایل به همکاری نیستند، به خاطر داشته باشد.

یادداشت سردبیر: البته ، اگر شما از لاست پاس استفاده می کنید ، این قابلیت درست در آن ساخته شده است. این مقاله برای کسانی است که ترجیح می دهند، از ذخیره سازی رمز عبور مرورگر موجود در داخل، استفاده کنند؛ نه اینکه رمز عبورشان را همینطور رها کنند به امان خدا.

چرا برخی از سایت ها به من اجازه نمی دهند که رمز عبورم را ذخیره کنم؟

جواب به این سوال بسیار ساده است، این کاربه خاطر ویژگی “به صورت خودکار تمام کردن” شکل و یا عناصر ورودی است، که وادار به “خاموش”شدن شده اند. این ویژگی توسط اینترنت اکسپلورر ۵ معرفی شده است و آن چه را که از اسمش پیداست انجام می دهد، که این باعث می شود، از عملکرد تمام خودکار  برای  به کار گیری در هر زمینه جلوگیری شود، زمینه هایی که به طور آشکار آن ها را خاموش کرده است.

همانطور که در این جا و در سایت پی بال مشاهده می کنید( که اجازه نمی دهد پسوردتان را ذخیره کنید.) بخش لوگین  شامل بخشی تمام خودکار هست که برای پسورد خاموش وغیر فعال است. بنابراین مرورگر این قسمت را به عنوان بایگانی  پسورد ها یش ذخیره نمی کند.

راه حل : عملکرد ساده ی اسکریپت جاوا
خوشبختانه ، راه حل آن نیز به همین سادگی است. به ندرت پیش می آید که، در صورت حضور آن، نیاز باشد ارزش این ویژگی را به “روشن” تغییر دهیم. ممنونیم از جاوا اسکریپت که دام(DOM) (مدل موجودیت مدرک) را با مهارت تغییرمی دهد، شما به آسانی و با کلیک کردن بوک مارک(bookmark) این کار را انجام دهید.

عملکرد جاوا اسکریپت در لینک زیر تعبیه شده است. یا می توانید این لینک را به نوار بوک مارکتان بکشید، و یا با بر روی آن کلیک راست کرده و آن را به لینک هدف بوک مارک کنید. هنگامی که این کار انجام شود، به سادگی و با کلیک بر روی بوک مارک اسکریپت ” اجازه برای ذخیره ی رمز ورودی” را در صفحه ی جاری، اجرا می کند.

اجازه برای ذخیره ی رمز

اگر لینک بالا کار نکرد، پس در این جا منبع لینک را برایتان می آوریم. با دنبال کردن منبع یو آر ال(URL)، قادر خواهید بود که بوک مارکی ایجاد کنید.

javascript:(function(){var%20ac,c,f,fa,fe,fea,x,y,z;ac="autocomplete";c=0;f=document.forms;for(x=0;x<f.length;x++){fa=f[x].attributes;for(y=0;y<fa.length;y++){if(fa[y].name.toLowerCase()==ac){fa[y].value="on";c++;}}fe=f[x].elements;for(y=0;y<fe.length;y++){fea=fe[y].attributes;for(z=0;z<fea.length;z++){if(fea[z].name.toLowerCase()==ac){fea[z].value="on";c++;}}}}alert("Enabled%20'"+ac+"'%20on%20"+c+"%20objects.");})();

از آزمایشمان ( که برای آن از پی پال(PayPal) به عنوان سایت آزمون استفاده کردیم)، همان طور که انتظار داشتیم، برای فایرفاکس ۴ و اینترنت اکسپلورر ۹ جواب داد. متاسفانه، علارغم موفقیت پیام که به صورت کاملا خودکار فعال بود، نتوانستیم برای کروم آن را به کار بگیریم.

پروسه برای استفاده از آن تقریبا برای تمام مرورگرها یکسان است، برای اینترنت اکسپلورر یک مرحله ی اضافی نیاز است.

استفاده در فایرفاکس
وقتی که از یک سایتی بازدید می کنید، که به شما اجازه ی ذخیره ی رمز ورودی را نمی دهد، اسکریپت ” اجازه برای ذخیره ی رمز عبور” را اجرا کنید. تذکری مثل آن چه در زیر آمده را باید ببینید.

اسم کاربری و رمز عبور را مثل همیشه وارد کنید و بر فراز برقراری ارتباط، شما مجبور خواهید شد رمز عبورتان را ذخیره کنید.

دفعه ی بعد که این صفخه را مشاهده می کنید، اسم کاربری تان به طور خودکار پر می شود، اما نه رمز عبور. برای این که رمز عبور هم به طور خودکار پر شود، باید اول توجه تان را بر فیلد اسم کاربری بگذارید. اگر فیلد رمز عبور کانون باشد(focus) ، می توانید از کلیک موس استفاده کنید و یا از Ctrl+Tab.

اکنون که با کلیک یا تب، توجه و تمرکز را از فیلد اسم کاربری جابجا کردید، رمز کاربریتان به طور خودکار پر می شود.

استفاده در اینترنت اکسپلورر

وقتی که از یک سایتی بازدید می کنید که به شما اجازه ی ذخیره ی رمز ورودی را نمی دهد، اسکریپت ” اجازه برای ذخیره ی رمز عبور” را اجرا کنید. تذکری مثل آن چه در زیر آمده را باید ببینید.

اسم کاربری و رمز عبور را مثل همیشه وارد کنید و  در هنگام برقراری ارتباط، شما مجبور خواهید شد رمز عبورتان را ذخیره کنید.

 

 

دفعه ی بعد که این صفخه را مشاهده می کنید، اسم کاربری تان به طور خودکار پر می شود، اما نه رمز عبور. احتاج است که شما اسکریپت” اجازه برای دخیره ی رمز عبور” را دوباره اجرا کنید و با این کار، اعلانی مثل بالا را بایستی مشاهده کنید.

 

برای این که رمز عبور به طور خودکار پر شود، باید توجه را اول بر فیلد اسم کاربری بگذارید. ، از کلیک موس و یا Ctrl+Tab  هم می توانید استفاده کنید.

 

اکنون که با کلیک یا تب، توجه و تمرکز را از فیلد اسم کاربری جابجا کردید، رمز کاربریتان به طور خودکار پر می شود.

 

منبع جاوا اسکریپت

اگر کنجکاوید که اسکریپت چگونه کار می کند، در این جا منبعی خوب شکل یافته و توصیه شده برای شما وجود دارد. برای این که آن را متناسب کنید، آزادید آن را تغییر دهید.

function() {
  var ac, c, f, fa, fe, fea, x, y, z;
  //ac = autocomplete constant (attribute to search for)
  //c = count of the number of times the autocomplete constant was found
  //f = all forms on the current page
  //fa = attibutes in the current form
  //fe = elements in the current form
  //fea = attibutes in the current form element
  //x,y,z = loop variables

  ac = "autocomplete";
  c = 0;
  f = document.forms;

  //cycle through each form
  for(x = 0; x < f.length; x++) {
   fa = f[x].attributes;
   //cycle through each attribute in the form
   for(y = 0; y < fa.length; y++) {
     //check for autocomplete in the form attribute
     if(fa[y].name.toLowerCase() == ac) {
      fa[y].value = "on";
      c++;
     }
   }

   fe = f[x].elements;
   //cycle through each element in the form
   for(y = 0; y < fe.length; y++) {
     fea = fe[y].attributes;
     //cycle through each attribute in the element
     for(z = 0; z < fea.length; z++) {
      //check for autocomplete in the element attribute
      if(fea[z].name.toLowerCase() == ac) {
        fea[z].value = "on";
        c++;
      }
     }
   }
  }

  alert("Enabled '" + ac + "' on " + c + " objects.");
}

 

منبع: howtogeek

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.