برای کاهش فشار سی پی یو CPU چه کارهایی می توان کرد؟

تصور کن که روزی لپ تاپ ات را روشن می کنی که بخواهی یک روز طولانی را با آن کار کنی، اما متوجه می شوی که همه چیز به آهستگی پیش می رود و نهایتا یا سیستم یک جا استاپ می شود یا این سرعت کم حوصله ات را سر می برد. اینجاست که احتمالا متوجه شده ای، مشکل از کارکرد CPU است. برای این که مطمئن شوی، کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + Escape را می گیری تا ببینی وضعیت عملکرد و کارکرد سی پی یو چقدر است.
اگر کمی خوش شانس باشید میزان کارکرد CPU باید بسیار کم باشد. اما گاهی متوجه می شوید که میزان کار کرد CPU به ۱۰۰درصد می رسد. اینجاست که باید این مساله را رفع کنید.

اهمیت توجه به عملکرد CPU در سیستم

عملکرد CPU مثل عملکرد قلب یا مغز است. همان قدر که کار نکردن مغز و قلب بدن را بی ارزش می کند، کار نکردن سی پی یو نیز می تواند با سیستم تان همین کار کند. اگر به آن توجه نکنید می تواند موجب شود که یک غافلیگیری برای شما پیش بیاید و شاهد سوختن آن باشید.
پیش از این به مطلب بررسی دمای CPU در ویندوز پرداختیم که به شما کمک می کند متوجه شوید آیا وضعیت عملکرد سی پی یو به صورت نرمال است یا نه.
اما در ادامه این مطلب برای ارائه راهکارهای کنترلی سلامت سی پی یو، می خواهیم به میزان درگیری سی پی یو و میزان استفاده آن بپردازیم. اگر سی پی یو شما به ۱۰۰ درصد مشغولیت برسد می تواند برای سیستم تان آزار دهنده باشد.

بهبود عملکرد سی پی یو با غیرفعال کردن Superfetch
Superfetch فرآیندی است که ویندوز ۱۰ به کمک آن یاد می گیرد که کدام یک از برنامه های تان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع کمک می کند که زمانی که قصد دارد دوباره از آن ها استفاده کند، سریع تر فچ شوند و سریع تر در دسترس سی پی یو قرار بگیرند.
این فرایند در پس زمینه انجام می شود که معمولا هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند. اما گاهی روی سیستم های قدیمی تر این موضوع مساله ساز می شود.
برای پیدا کردن اینکه آیا Superfetch (یا سرویس دیگری) CPU شما را درگیر کرده است، Task Manager را باز کنید (Ctrl + Shift + Escape)، روی «جزئیات بیشتر» یا More details  کلیک کنید و سپس «CPU» را کلیک کنید تا متوجه شوید کدام فرآیندها و برنامه ها در حال استفاده از سی پی یو هستند و چقدر این برنامه ها آن را مشغول کرده اند.
اگر در این قسمت Service Host یا هر چیز و سرویس دیگری دیدید که حسابی سی پی یو را مشغول کرده است، می توانید روی آن راست کلیک کنید و با کلیک کردن روی گزینه End process، این وضعیت را متوقف کنید و سربار سی پی یو را کاهش دهید.

در هر صورت ممکن است بعد از انجام این کار، ویندوز آن را دوباره فعال کند. یا این که بعد از انجام بروز رسانی ها، دوباره وضعیت به حالت اولیه برگردد. در این حالت شما تنها راه کاری که دارید این است که این قضیه را به صورت دائمی روی این سرویس یا سرویس دیگر فعال کنید.
برای این کا، کلید های ترکیبی Win + R, را بزنید و بعد  services را تایپ کنید.
با این کار پنجره  Services  باز می شود. در این پنجره کمی به پایین اسکرول کنید تا به Superfetch برسید.
بر روی این گزینه راست کلیک کنید و بعد Properties را انتخاب کنید.
در این پنجره، در وسط صفحه عبارت Startup type را مشاهده خواهید کرد. در مقابل این عبارت یک منوی بازشونده است. روی آن کلیک کنید تا زیر منو ها را ببینید.
Disabled را از میان زیر منو ها انتخاب کنید و بعد OK را بزنید .

شما می توانید این کار را برای هر سرویسی انجام دهید که حسابی سر سی پی یو تان را گرم می کند و با افزودن فشار بر سی پی یو، موجب عملکرد ناقص ان می شود.
این کار موجب می شود که عملکرد مورد نظر به طور دائمی از دسترس سی پی یو خارج شود. اگر فکر می کنید دوباره نیاز به برگرداندن این حالت به حالت اولیه دارید، کافی است که آن را از همین مرحله به حالت قبل برگردانید.

کاهش فشار بر سی پی یو با تنظیمات بخش پاور سیستم
تنظیمات پاور سیستم، مخصوصا وقتی به صورت High performance تنظیم شده باشد، می تواند سربار بالایی برای سی پی یو داشته باشد و بر آن فشار وارد کند.  تنظیماتی که روی پاور می شود، ( چیزی مثل حالت زیر در اسکرین شات زیر ) می تواند حتی ۱۰۰ درصد سی پی یو بگیرد. پس لازم است تعدیل هایی صورت بگیرد.

در این جا باید تنظمیات دست کاری شوند تا سی پی یو سربار کمتری داشته باشد.
برای انجام این تنظیمات روی power plan در بخش سرچ کلیک کنید.
بعد “Choose a power plan را انتخاب کنید
اگر گزینه های تنظیم شده شما یکی از موارد High performance” یا “Power Saver,” باشد، آن را به حالت Balanced ببرید.
برای تنظیمات اضافی تر Change plan settings را انتخاب کنید.
در پنجره جدیدی که باز می شود، Restore default settings for this plan را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن آنتی ویروس فشار سی پی یو را کم می کند
اگر از آنتی ویروس هایی غیر از آنتی ویروس رسمی ویندوز ۱۰ ( دیفندر ) استفاده می کنید، این می تواند یک شاخه دیگر برای فشار وارد کردن بر سی پی یو باشد. غیرفعال کردن آنتی ویروس می تواند تا حد زیادی جلوی سربار سی پی یو را بگیرد و از آسیب آن جلوگیری کند.
البته آنتی ویروس خود ویندوز ۱۰، یعنی Windows Defender روز به روز در حال بهتر شدن و ارتقا است به طوری که میزان فشار بر سی پی یو را کم می کند.
پس نگران حذف آنتی ویروس های جانبی خود نباشید. چرا که اگر هیچ انتی ویروسی هم نصب نباشد، خود دیفندر، به طور کلی از سیستم تان حفاظت خواهد کرد.

بررسی شناسایی خطاها در فرایندهای خاص
این بخش از آموزش کمی پیچیده تر از حالت های قبل است اما به شما قول می دهم اگر تنظیمات آن را انجام دهید، می توانید تاثیر خوبی بر سی پی یو بگذارید.
اگر فکر می کنید که پردازش های متعدد، موجب سربار اضافی و فشار بر سی پی یو شده اند، به عنوان اولین گام باید Service Host را غیر فعال کنید که در بالا توضیح آن را آورده ایم.
اما اگر می خواهید همچنان تنظیمات عمیق تری داشته باشید می توانید از Win + R, استفاده کنید. بعد eventvwr را باز کنید.
در این صفحه به مسیر Applications and Service Logs -> Microsoft -> Windows -> WMI-Activity -> Operational بروید.
بر روی ستون وسطی به نام Operational کلیک کنید.
بعد در تب General، میزان ClientProcessId را چک کنید:

حالا که این عدد را یادداشت کرده اید، باز به تسک منجر برگردید، و Details را کلیک کنید. در این تب، پروسه ها را با PID مرتب سازی کنید.
حالا پروسه ای که خطا دارد را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کنید و Open file location را انتخاب کنید.
این به شما یک ایده را می دهد که چه نرم افزاری به پروسه متصل است و آیا می توانید آن را دوباره نصب کنید، آن را حذف کنید، رجیستری آن را به روز کنید و غیره.

فشار ۱۰۰ در صدی بر سی پی یو، علت های مختلف و پیچیده ای دارد که در ویندوز ۱۰ راهکارهایی برای آن برشمرده شده است. هر چقدر سیستم قدیمی تر باشد، این فشار می تواند، سریع تر اعمال شود و سیستم را از پا در اورد. اما با این راه حل ها و این تنظیمات و بررسی های مکرر به میزان مشغولیت و فشار سی پی یو و همچنین میزان دمای آن می توان به سلامتی بهتر سی پی یو کمک کرد.
در این باره آیا تجربه ای دارید؟
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

ترفندهای تبلیغات در اینستاگرام

متفاوت ترین مجله اینترنتی …

خانه

خطای ۴۰۴ – صفحه مورد نظر یافت نشد

متاسفیم، صفحه مورد نظر یافت نشد. این احتمال وجود دارد که اشتباه از سمت ما باشد.

<![CDATA[

]]>

تمام حقوق برای گویا آی تی محفوظ است. هرگونه کپی برداری از مطالب بدون اجازه قبلی ممنوع است.

Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

شاهکار کمری هیبریدی را از دیوار بخر

متفاوت ترین مجله اینترنتی …

خانه

خطای ۴۰۴ – صفحه مورد نظر یافت نشد

متاسفیم، صفحه مورد نظر یافت نشد. این احتمال وجود دارد که اشتباه از سمت ما باشد.

<![CDATA[

]]>

تمام حقوق برای گویا آی تی محفوظ است. هرگونه کپی برداری از مطالب بدون اجازه قبلی ممنوع است.

Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

ولوم صدای ویندوزتان کم است؟ اینگونه آن را تعمیر کنید

ضرورت افزایش ولوم صدا ویندوز کجاست؟ گاهی اوقات، برای دیدن فیلم یا شنیدن موسیقی ولوم صدای ویندوز را تا ۱۰۰ می کشید اما باز هم رضایت بخش نیست. اشکال از هر چه که باشد، شما در این لحظه نیاز به افزایش ولوم صدای ویندوز دارید. پس راهکارهای لازم را در این بخش به شما ارائه می کنیم.

صدای ولوم نرم افزار را چک کنید
اگر برای دیدن فیلم یا شنیدن موسیقی در ویندوز ۱۰ از اپلیکیشن های خاصی استفاده می کنید، اما احساس می کنید ولوم حداکثری ویندوز جواب گو نیست بهتر است که ابتدا ولوم خود نرم افزار را چک کنید. برای این کار به دکمه ولوم نگاه کنید و وضعیت را بررسی کنید. اگر نرم افزار بخش تنظیمات صوتی دارد می توانید این بخش را نیز چک کنید.

تمام ترفند های افزایش ولوم صدا ویندوز

اگر در حال تجربه یک بازی ویدیویی هستید اما باز هم ولوم صدا اذیت تان می کند، می توانید گزینه های بازی را بررسی کنید اما معمولا این بخش در بازی های ویدیویی پنهان است.
اگر هنگام دیدن فیلم با مشکل صدا مواجه هستید، می توانید از برخی پلیرهای ویدیویی استفاده کنید. مثلا نرم افزار VLC  به شما این اجازه را می دهد تا صدا را تا ۳۰۰ درصد افزایش دهید. بنابراین احتمالا وجود دارن نرم افزارهایی که در رقابت با VLC  بخواهند این گزینه را ارتقا دهند.

افزایش ولوم صدای ویندوز هنگام تماس صوتی
اگر مشکل شما در صدای ویندوز برای زمانی است که تماس صوتی برقرار می کنید، می توانیم راهکار جدیدتری بدهیم. معمولا وقتی در هر شرایطی صدای ویندوز تان خوب است اما موقع تماس صوتی با افت صدا مواجه می شوید، احتما گزینه communications در پایین ترین سطح تنظیم شده است. برای حل این مشکل، مسیر زیر را دنبال کنید:
از طریق استارت در ویندوز ۱۰ اقدام کنید و Control Panel را جستجو کنید و روی آن کلیک کنید.

در کنترل پنل باید بتوانید آیکون ها را مشاهده کنید. خواه این آیکون ها بزرگ یا کوچک باشند، باید Sound را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات داخلی ان شوید:

با کلیک بر این گزینه، یک پنجره باز می شود که در ان تب های مختلفی وجود دارد. ما در این مرحله با تب Communications  که معمولا آخرین تب است کار داریم. روی آن کلیک کنید.

شیوه افزایش ولوم صدا ویندوز هنگام تماس صوتی

در این تب در انتها، یک گزینه با دکمه رادیویی نمایش داده شده که Do Nothing نام دارد. این گزینه را انتخاب کنید. در نهایت OK کنید و تماس صوتی تان را دوباره برقرار کنید و صدا را چک کنید.

Open Volume Mixer را تنظیم کنید
گاهی اوقات سطح صدا برای برنامه های مختلف خوب است اما برای برخی دیگر از برنامه ها صدا ضعیف است. اینجاست که می توانید از “Open Mix Mixer” استفاده کنید تا کنترل صدا را بررسی کنید.

وقتی که روی این گزینه کلیک می کنید، می توانید انواع نرم افزارهایی که پخش صوتی آن ها هم اکنون روی سیستم تان فعال است را مشاهده کنید.

در این بخش نرم افزارها را بررسی کرده و ببینید که صدای مورد نظر، از چه اپلیکیشنی خارج می شود. این نرم افزار ار پیدا کنید و بعد سطح صدای آن را بررسی کنید. اگر سطح ولوم آن به حداکثر حالت ممکن نرسیده همینجا این کار را کنید.
شما با کمک این بخش می توانید حتی صدای برخی از اپلیکیشن ها را هم قطع کنید.

از Audio Enhancements استفاده کنید
اگر همه چیز فقط به اندازه کافی آرام است و صدای ویندوز آن طور که باید دلخواه نیست، می توانید از پیشرانه های صوتی در ویندوز ۱۰ استفاده کنید تا میزان صدای خود را افزایش دهید.
برای این کار روی دکمه کنترل صوتی، راست کلیک کنید و Open Volume Mixer را انتخاب کنید.

بعد شما لیستی از اپلیکیشن هایی که هم اکنون روی سیستم تان کار می کند و صدا دارد را می بینید. روی آیکون نرم افزار دلخواه خود کلیک کنید.

آیکون های افزایش ولوم صدا ویندوز در بخش کنترل صوتی

با این کار، بخشی باز می شود که شماری تب در آن دیده می شود. روی تب Enhancement  کلیک کنید.

در این تب، بخش های مختلفی وجود دارد که باید در میان آن Loudness Equalization را پیدا کنید و آن را تیک دار کنید.در نهایت، OK کنید. این کار کمک می کند که صدا حسابی افزایش پیدا کند.

برای توسعه بیشتر قابلیت پخش صوتی در ویندوز ۱۰ چه کنیم؟
این که در زمان دیدن فیلم، یا شنیدن موسیقی یا برقراری یک تماس مهم، ولوم صدا پایین باشد می تواند آزار دهنده باشد. گاهی با کنترل کردن، ولوم صوتی در ویندوز و در نرم افزارها می توان این مشکل را برطرف کرد. اما گاهی نیاز به تنظیمات اضافه تری دارید تا این مساله را حل کنید.
نکته دیگر این که، می توانید نرم افزارهای مختلفی را تست کنید و با بررسی عملا به بهترین پخش کننده ای برسید که صدا را واقعا عالی و بدون نویز پخش می کند.
در این باره اگر نرم افزار خاصی استفاده کرده اید، آن را با ما در میان بگذارید
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

۱۰ بازی موبایلی جدید اندروید و iOS برای تیرماه ۹۸

تیرماه یک فرصت عالی برای افرادی است که می خواهند، برای تابستانی دل انگیز برنامه ریزی کنند تا بتوانند بیشترین تفریحات را داشته باشند. هر چند مارکت های اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی و IOS در اختیار شما هستند اما شاید ندانید که جدیدترین بازی ها در این رده چیستند.
در ادامه به برخی از جدیدترین و محبوب ترین اپلیکیشن ها و بازی های اندرویدی IOS می پردازیم.
بازی جدید اندروید و IOS به نام Knight Brawl

Knight Brawl بازی جدیدی است که اندرویدی ها و IOS ای ها هر دو می توانند آن را روی گوشی خود نصب کنند. این بازی از جمله بازی های حمله و دفاعی است که می توانید از گرافیک ساده و البته قابل قبول آن لذت ببرید. سازندگان این بازی، در ساختن بازی های اعتیاد آور، دست دارند. بنابراین باید اطمینان داشت هر بازی جدید از این شرکت، می تواند روزها ذهن تو را درگیر کند.
در این بازی شما می توانید با پرش و حملات، به سمت دشمنان، آنان را به طرفداران خود تبدیل کنید و از کمک هایشان استفاده کنید.

هر چند این جا بعضی چیزها پیچیده اند، اما مطمئنا چیزی فراتر از یک حمله ساده و مشت زنی مرسوم است. شما می در این بازی می توانید سلاح خود را نتخاب کنید و از موانع رد شوید و با شمشیرهایی که احتمالا بلند قد تر از کاراکتر تان در بازی است خونریزی راه بیندازید. البته خونی در این بازی دیده نمی شود!
برای دانلود نسخه اندرویدی بازی Knight Brawl کلیک کنید 
برای دانلود نسخه IOS بازی Knight Brawl کلیک کنید

بازی پازلی اندرویدی و IOS جدید به نام Dr. Mario World
Dr. Mario نام بازی پازلی است که بیشتر، شما را به یاد، پاکسازی ویروس ها می اندازد. در این جا رنگ های متضادی وجود دارد. با کپسول های ضد ویروس شما باید ویروس زدایی کنید. اما اصول این کار و از بین بردن ویروس ها و منهدم کردن آن ها را باید قاعده مند انجام دهید.
در Dr. Mario  هیچ محدودیت زمانی برای انهدام ویروس ها ندارید بلکه اینجا تعداد ویروس ها اهمیت دارد. پس باید توجه کنید که چطور می توانید با یک حمله، بیشترین ویروس را بکشید.

وقتی که شما بازی دکتر ماریو را نصب کنید، به خیال راحت می توانید تا ۱۰۰ مرحله به طور رایگان آن را دنبال کنید. اما خرید های درون برنامه ای نیز وجود دارند که به قدرت و پیشبرد بهتر بازی می انجامد.
همچنین می توانید این بازی را به طور انلاین با دوستان تان انجام دهید، به آن ها کمک کنید یا از آن ها کمک بخواهید و در نهایت تعامل چند نفره داشته باشید.
برای دانلود نسخه اندرویدی دکتر ماریو کلیک کنید 
برای دانلود نسخه IOS دکتر ماریو کلیک کنید

بازی فوتبالی اندرویدی و IOS به نام Super Soccer Champs 2019
بازی های مسابقه ای از جنس فوتبال از جمله بازی هایی هستند که استقبال زیادی از آن ها می شود و Super Soccer Champs 2019 نیز یکی از جدیدترین گیم هایی است که فرصت یک بازی متفاوت را برایتان فراهم می کند. کاربران بازی های مسابقه ای فوتبال معمولا یک بار حداقل! بازی فیفا را تجربه کرده اند. اما می توان گفت که SSC از جهات مختلف بهتر از فیفا عمل کرده و نقطه ضعف های آن را ندارد. از طرفی الهام بخش تر از فیفا است و تجربه لذت بخشی به شما می دهد.

در این نسخه از بازی شما هیچ گونه ترفند فانتزی برای بازی و حمله و برد ندارید بلکه باید با هنر خودتان بازی کنید و به طور کاملا طبیعی بازی را به پیش ببرید. این بازی در این نسخه پیشرفت زیادی داشته و المان های بهتری را ارائه کرده است. از جمله این ویژگی ها می توان به امکان بازی انلاین توسط این اپلیکیشن اشاره داشت.
برای دانلود بازی SSC برای اندروید کلیک کنید
برای دانلود بازی SSC برای iOS کلیک کنید

بازی جدید iOS و اندرویدی تاکتیکی Dota Underlords
Dota Underlords یک بازی جدید است که برای اولین بار فقط از طریق اندروید ارائه شده است. هر چند این بازی اولین بار است که ارائه می شود اما دارای پیچیدگی هایی است که ناشی از تجربه عمیق سازندگان آن است. این بازی یک بازی معمولی نیست بلکه یک بازی تاکتیکی مبتنی بر نوبت است که در آن شما یک گروه از قهرمانان را انتخاب می کنید و آنها را در یک سری از جنگ علیه AI و دیگر بازیکنان قرار می دهید.

کاری که شما باید انجام دهید این است که قدرت قهرمانان خود را افزایش دهید و با متحد سازی آن ها در پیشبرد هدف بازی موثر تر باشید. هر چند شاید ابتدای بازی با آن ارتباط برقرار نکنید اما به مرور، فنون بازی را می اموزید و در یک سطح عالی بازی خوبی از خود ارائه خواهید کرد و پاداش آن که احساس خوب است را دریافت خواهید کرد
برای دانلود بازی برای اندرویدی ها کلیک کنید 

دانلود بازی اندرویدی و ios هری پاتر نسخه Wizards Unite
هر چند بازی Pokemon Go بازی هیجان انگیزی بود که در ایران و بسیاری از کشورها اجرای آن ممنوع شده است اما سازندگان این بازی، همچنان در حال تولید بازی های متفاوت هستند. بازی هری پاتر نسخه Wizards Unite یکی از دستاورد های جدید این شرکت است.

در این بازی قرار است شما دوباره مثل پوکمان گو، شروع به جستجو در محیط بیرون کنید و کوچه ها و خیابان ها را بگردید تا بتوانید اشیای با ارزش را پیدا کنید.
در ادامه این بازی باید به هر ترتیب با دیو مبارزه کنید و به ادامه کاووش خود بپردازید.
وجود پرداخت های درون برنامه ای و بهره مندی بیشتر از واقعیت مجازی، می تواند به شما کمک کند تا تجربه جدیدی از یک بازی اندرویدی و Ios ای داشته باشید.
برای دانلود نسخه اندرویدی کلیک کنید 
برای دانلود نسخه iOS کلیک کنید

بازی جدید اندرویدی Durango: Wild Lands
زمین های وحشی یا Wild Lands بازی جدیدی است که نام آن هیجان انگیز است و ذهن را به یک بازی ماجراجویی می برد که باید کشف کرد تا آرام شد!

در بازی زمین های وحشی، شما وارد قلمرو دایناسورها و حیوانات خاصی می شوید که حقیقتا تصور زندگی کردن نزد آن ها رعب آور است. اما خب اینجا دنیای هوشمند موبایل است و باید بتوانید تاب بیاورید.
در کنار این دایناسورها شروع به ساختن تمدن و شهری جدید می کنید و تصمیم می گیرید که آن را آباد کنید. این بازی چنان به پیش می رود که شما خودتان را یک شهردار خوب و قدرتمند می انگارید. منابعی که برای ساختن شهر نیاز دارید در دسترس شما است اما باید مرحله به مرحله پیشرفت کنید تا بتوانید از این منابع استفاده کنید.
برای دانلود نسخه اندرویدی این بازی کلیک کنید

بازی اندرویدی جدید پوکمان Pokemon Rumble Rush
آیا Pokemon را به یاد دارید؟ در کشور شما امکان بازی Pokemon فراهم است؟ خب اگر هنوز شانس بودن با این بازی را دارید می توانید با خیال راحت، نسخه نهایی و جدید آن به نام Pokemon Rumble Rush را هم اکنون دریافت کنید و تجربه خود را در این باره افزایش دهید.

در این بازی باید یک جزیره را کشف کنید. برای پیدا کردن این سرزمین ۲ هفته وقت دارید. پس می توان گفت به قدر کافی زمان دارید و می توانید به راحتی از سادگی برنامه استفاده کنید و سرزمین خود را کشف کنید.
شما می توانید از قابلیت های درون برنامه ای برای ارتقای خود استفاده کنید اما اگر احساس می کنید حسابی در این بازی کند هستید می توانید با پرداخت هزینه قدرت خود را بالا ببرید و از بخش های سخت رد بشوید.
برای دانلود این بازی کلیک کنید

دانلود بازی Golf Blitz برای اندروید و iOS
آیا تا به حال تجربه بازی Super Stickman Golf را داشته اید؟ این بازی در حقیقت نسخه توسعه یافته و چند نفره Super Stickman Golf است که از جهات مختلفی ارتقا و بهبود داشته است.

در این بازی شما باید بازی گلف را به پیش ببرید. به همین خاطر، یک سوراخ را در نظر می گیرید و شروع می کنید به نشانه گیری و پرتاب توپ! البته شاید جالب باشد که همزمان سه نفر در حال انجام این کار هستند پس شاید سرعت عمل برای شما یک امتیاز محسوب شود.
گرافیک بازی عالی است و سطوح مختلف بازی از آسان به سخت پیشرفت می کند. البته در برخی بخش ها شما با یک زمین مسطح روبرو نیستید و این جذابیت بازی را بیشتر می کند، هر چند از واقعیت کمی به دور است.
برای دانلود نسخه اندرویدی این بازی کلیک کنید 
برای دانلود نسخه IOS این بازی کلیک کنید.

دانلود بازی فضایی جدید New Dawn از Solar Explorer
اگر پیش از این کاربر بازی Loner Lander بوده اید خوب بیاد دارید که چه چالش هیجان انگیزی برای حفظ فضا پیمای خود داشته اید. تلاش می کردید که به هر نحوی که شده جلوی سقوط را بگیرید و پیشرفت کنید. این بازی واقعا دشوار اما هیجان انگیز بود.

این بازی هر چند ساده تر از نسخه های مشابه است اما از زوایای خاص و دیدنی ادامه پیدا می کند. برای پیشبرد هدف بازی شاید لازم باشد گاهی از سیاره ای به سیاره دیگر نقل مکان کنید. اما همه چیز در این بازی بسته به هنر خود شما است که باید از دستاوردتان حفاظت کنید تا آن را به هدف برسانید.
برای دانلود نسخه IOS این بازی کلیک کنید

بهترین بازی مسابقه ای به نام Drive برای تیرماه ۹۸
یکی از سبک های بازی مسابقه ای که سال های سال است برای مردم جذابیت دارد، مسابقات رانندگی است. این مسابقات در اپلیکیشن های مختلف و در فضاهای متفاوت ادامه پیدا کرده است. هر چند در این باره زیاد کار شده اما این دلیلی نمی شود که سازندگان DRIVE برای ساختن آن، انگیزه ای نداشته باشند.

در این بازی باید انتظار این را داشته باشید که از هر فضای زیبا یا چندش آور رد شوید و محیط ها را تحمل کنید تا به مقصد برسید یا این که از هیجان محیط های زیبا رد شوید تا به مقصد برسید.
در این بازی باید با یک خودروی قدیمی تقریبا ۷۰ ساله کار خود را شروع کنید و یک سفر درون جاده ای آمریکایی را تجربه کنید.
با شروع بازی باید مدام مراقب میزان سوخت خود باشید. برای این که کم نیاورید می توانید از کنار جاده در هنگام مسابقه، سکه جمع کنید و به بازی ادامه دهید.
برای دانلود نسخه اندرویدی این بازی کلیک کنید 
برای دانلود نسخه آیفون این بازی کلیک کنید
تجربه بازی خود با این خودروی قدیمی در جاده های متنوع و زیبای امریکایی را با ما در میان بگذارید.
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

آموزش CSS را با کمک ۶ بازی سرگرم کننده تجربه کنید

افرادی که پا در عرصه کد نویسی می گذارند، می دانند که با یک راه پر پیچ و خم روبرو هستند. این راه واقعا نیاز به حوصله دارد تا این که شما را به مقصد نهایی برساند. مخصوصا وقتی صحبت از آموزش CSS می شود، کد نویسان می دانند که پروسه ای خسته کننده در انتظار آن ها است.
اما این قضیه نمی تواند چنان که باید خسته کننده باقی بماند. خوشبختانه متخصصان CSS دارای نبوغی هستند که برخی از آن ها از آن استفاده می کنند تا آموزش CSS را شیرین تر کنند. توسعه دهندگان بازی که از CSS سر در می آورند، حالا به شما این امکان را داده اند تا با نصب چند بازی تفریحی، سی اس اس را یاد بگیرید و از کم و کیف ان سر در بیاورید.

بازی آموزش CSS به نام CSS Diner: CSS Selectors

CSS Diner نرم افزاری تفریحی و بازی برای یادگیری برنامه نویسی است. این بازی را نصب کنید و به محض شروع،  عناصر، کلاس ها، شناسه ها را انتخاب کنید. حالا این بازی به شما نشان می دهد که به شرط انتخاب برخی آیتم ها، خروجی چطور خواهد شد. البته که CSS Diner یک ابزار بسیار ساده و ابتدایی است اما ارزش آن را دارد تا برای شروع یاد گیری CSS یا تثبیت آموزش های خود از آن استفاده کنید.

CSS Diner هدفش این است که به شما یاد دهد که چطور می توانید از آن ها استفاده کنید و قطعات غذایی خود را سفارش دهید.
البته شاید در برخی مراحل کمی گیج شوید، اما این برنامه نویسی است و جای تعجب نیست که گاهی ابهام برای تان پیش آید. پس راحت باشید و به آموزش تان ادامه دهید.
جهت ورود به وب سایت این بازی کلیک کنید

یادگیری CSS با کمک زامبی ها در بازی Flexbox Zombies
این بازی، با رویکرد آموزش flexbox در سی اس اس، شکل گرفته است. با تجربه این بازی، شما می توانید کار کردن با flexbox  را به صورت کاملا حسی، و بصری و گام به گام یاد بگیرید.

بازی شروع می شود و شما را درگیر داستانی با زامبی ها می کند که بر اساس کد های سی اس اس هدایت می شود. این داستان از ابتدایی ترین مسائل شروع می شود تا جایی که به مراحل پیچیده می رسد. گاهی روند بازی انقدر جذاب می شود که حتی فراموش می کنید در حال آموزش CSS هستید.
توسعه دهنده این بازی دارای کی گیم سرگرم کننده و آموزشی دیگر در باره آموزش CSS است که  CSS Grid نام دارد. هر چند  CSS Grid رایگان نیست اما اگر از flexbox لذت ببرید، می توانید برای آن یکی هم هزینه کنید.
برای ورود به وب سایت این بازی کلیک کنید

یک روش برای آموختن CSS با بازی Grid Garden
به نظر من بازی  flexbox که در بخش قبل آن را بررسی کردیم یک بازی آموزشی عالی است اما این بازی در سطح و یک بعد، این موضوع را بسط می دهد. اما اگر شما بخواهید سی اس اس و  flexbox ها را کمی پیچید تر، یاد بگیرید می توایند از Grid Garden استفاده کنید. در حقیقت توصیه داریم که ابتدا اپلیکیشن قبلی را تست کنید و بعد پا به Grid Garden بگذارید. ان جا که می خواهید به صورت شبکه ای کار کنید و سطوح پیچیده تری تجربه کنید Grid Garden بکار شما می آید.

در بازی Grid Garden شما با یک باغ سر و کار دارید که باید در آن هویج بکارید و علف های هرز را از بین ببرید. مشخص است که در چنین شرایطی بکار بردن گرید ها می تواند مفید باشد.
این بازی و طرح آن به شما یک درک صحیح از موقعیت اساسی شبکه می دهد که بعدا می توانید به طرح بندی سایت خود اعمال کنید.
برای ورود به وب سایت این بازی کلیک کنید.

آموزش CSS با نرم افزار بازی Flexbox Defense

اگر شما در مرحله ای از آموزش CSS هستید که با flexbox آشنایی دارید اما نمی توانید با مفاهیمی نظیر “justify” و “align” خوب جور شوید این بازی دقیقا مناسب شماست. این بازی یک بازی دفاعی قلعه است که شما باید در آن به این دو موضوع توجه داشته باشید. اگر در این بازی justify-content و align-self را بیاد نداشته باشید و بکار نبرید خواهید مرد و مورد حمله واقع خواهید شد.
برای ورود به این بازی کلیک کنید

یادگیری تفریحی CSS با Flexbox Froggy
Flexbox Froggy بازی تفریحی دیگری برای یادگیری CSS است که بیشتر جنبه مروری دارد. به این معنی که اگر شما کاربر خوبی برای کد نویسی سی اس اس بوده اید، اما حالا، فکر می کنید کمی بین شما و سی اس اس فاصله افتاده است، می توانید از Flexbox Froggy استفاده کنید.

Flexbox Froggy یک بازی برای اموزش از ابتدا تا مراحل بالاتر نیست. با کمک این گیم می توانید به راحتی چیزهایی که فراموش کرده اید را به یاد بیاورید و در حرفه خود بکار ببرید.
البته با این اوصاف به نظر می رسد که لازم است که این بازی یکی از کارهای مرسوم و همیشگی برای کاربران و کدنویسان CSS باشد.
برای ورود به این وب سایت آموزشی بازی گونه کلیک کنید

CodePip Games ابزاری برای یاد گیری سریع CSS

اگر شما Grid Garden و Flexbox Froggy را چک کرده اید، بعضی نمونه های کار CodePip را دیده اید. برای داشتن نمونه تست ها و حالا اضافی می توانید حساب کاربر حرفه ای در سایت ایجاد کنید. در این شرایط می توانید مثال ها و تست های متفاوت تر را مشاهده کنید.
برای ورود به این وب سایت کلیک کنید

سطح آموزشی CSS در این بازی ها چقدر است؟
استفاده از این بازی ها نوعی از شیوه آموزش به نام گیم لرنینگ است. این بازی ها به شما کمک می کنند که برخی از مفاهیم اساسی را به خوبی یاد بگیرید.  مخصوصا اگر بخواهید فلاشبکس را یاد بگیرید این بازی ها بسیار موثر هستند. در عین حال، این بازی ها وقتی موثر تر واقع می شوند که شما آن ها را در عمل بکار گیرید و آموزه های خود را پیاده سازی کنید.
برای شروع یک ویرایشگر کد انتخاب کنید و برخی از این مفاهیم را انتخاب کرده و تست کنید و از کد نویسی به ظاهر خسته کننده لذت ببرید.
آیا در این باره بازی دیگری می شناسید که CSS را به خوبی آموزش دهد؟
نظر خود را برای ما بنویسید.
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

تست سرعت لود سایت با ۶ وب سایت معتبر و دقیق

بهبود سرعت لود سایت، یکی از راه های واقعی برای بهبود سایت شما و موفقیت آن است. از جمله امتیازهایی که سایت های خوش سرعت دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود تجربه کاربر
افزایش رتبه بندی SEO
افزایش نرخ تبدیل
افزایش زمان سپری شده کاربر در سایت
کاهش باونس ریت یا نرخ پرش
افزایش تعامل کاربر

برای این که این خصوصیت را بهبود ببخشید لازم است که ابتدای امر مشخص کنید که سرعت لود سایت شما چقدر است.  به این منظور، چند وب سایت و ابزار آنلاین دقیق به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند از نقطه نظر های مختلف وب سایت شما را آزمایش کند و نتیجه را ارائه کند.

در نهایت می توانید با یک سری بهینه سازی های اولیه مثل حجم و تعداد عکس ها وسایر فایل های آپلود شده روی سایت، سرعت سایت خود را بالا ببرید.
اما اگر بخواهید عمیق تر به این موضوع بپردازید باید روی کد نویسی سایت نظیر سی اس اس، اچ تی ام ال و جاوا نیز کار کنید.
به هر حال این مطلب برای این است که شما بدانید سرعت لود سایت شما چقدر است و بسنجید که آیا این سرعت بهینه است یا خیر.

نکته: زمانی که شما از ابزارها برای تست سرعت لود سایت استفاده می کنید، زمان جستجو DNS کمی بیش از حالت معمول است. بنابراین خوب است که چند بار سرعت سایت را تست کنید و بعد، میانگین بگیرید.

تست سرعت لود سایت با WebPageTest

WebPageTest یک ابزار آنلاین برای تست سرعت لود سایت است. امتیازی که این ابزار دارد این است که سرعت لود سایت را چند بار از نقطه نظر مختلف چک می کند. این کار موجب می شود که اگر اختلالی وجود دارد، آن اختلال شناسایی شود. یا این که اگر در تست چیزهایی خلل موقتی ایجاد می کنند، این موضوع نیز مکشوف شود.
با کمک  WebPageTest می توانید، سرعت لود سایت خود را از ۴۰ مکان مختلف و به کمک ۲۵ مرورگر متفاوت چک کنید. این کار کمک می کند که با شناخت کاربران اصلی خود و مرورگری که استفاده می کنند و کشوری که در آن هستند، وضعیت بهینه بودن سرعت لود سایت خود را بررسی کنید.
WebPageTest یک رتبه بندی A تا F دارد که وضعیت ها را بر اساس موارد زیر نشانه گذاری می کند:

First Byte Time
Keep Alive Enabled
Compress Transfer
Compress Images
Cache Static Content
 Effective Use of CDN

برای ورود به وب سایت WebPageTest کلیک کنید

بررسی سرعت بارگذاری سایت با Varvy Pagespeed Optimization
اگر می خواهید وضعیت سرعت بارگذاری سایت خود را از چند جهت بررسی کنید، Varvy Pagespeed Optimization یک گزینه خوب است.
Varvy Pagespeed Optimization وضعیت گزارشی خود را در ۵ زمینه ارائه می کند:

resource diagram
CSS delivery
JavaScript usage
page speed issues found
services used

امتیاز این ابزار آنلاین این است که گزارش هایی به شما می دهد که می توانید بر اساس آن فورا اقدام به سئو سایت کنید و مشکلات را از بین ببرید. این اطلاعات مفید در این ۵ زمینه می گنجد.

این آموزشها شامل موارد زیر است:

استفاده از حافظه مرورگر
مسیرهای رندر انتقالی

برای ورود به وب سایت Varvy Pagespeed Optimization کلیک کنید.

تست میزان سرعت باز شدن سایت با KeyCDN
KeyCDN  ابزاری است سبک وزن و سریع که برای تست مدت زمان باز شدن سایت به کمک شما می آید. به منظور تست میزان سرعت باز شدن سایت با KeyCDN شما می توانید همزمان از ۴۰ کشور در دنیا، وضعیت سایت خود را چک کنید.

از جمله امتیازهای اولیه KeyCDN این است که گزارش اجمالی سایت شما را می تواند به صورت خصوصی و عام ارائه کند. اما می توان گفت که KeyCDN نسبت به سایر ابزار کمی ارزشمند تر است چرا که بدون در نظر گرفتن محدودیت پشتیبانی سایت شما از HTTP/2 کار تست خود را انجام می دهد.
این ابزار همچنین روی موبایل نیز کارکرد دارد. نسخه موبایلی این وب سایت دارای یک بخش اضافه به نام User Experience است. در صورتی که می خواهید سرعت باز شدن سایت خود روی موبایل را چک کنید می توانید از نسخه موبایلی کی سی دی ان، استفاده کنید.
با نسخه موبایلی،  پیکربندی viewport را بررسی می کند، و چیزهایی نظیر دکمه ها و لینک ها را نیز انالیز می کند و در نهایت گزارش خوبی برای تجربه کاربر ارائه می کند.

شاید با تست کردن این ابزار ها به این نتیجه برسید که هنوز نیاز به ابزارهای پیشرفته تری دارید. برای این مساله، می توانید از وب سایت های خاص تری استفاده کنید که گزارش بهینه بودن سرعت سایت شما را به طور پیشرفته تر و دقیق تر ارائه می کند. البته باید برای استفاده از این وب سایت ها کمی هزینه کنید.

ابزار آنلاین برای  تست سرعت سایت با Pingdom
Pingdom یکی از شناخته شده ترین وب سایت ها و ابزارهای آنلاین است که به منظور بررسی تست سرعت سایت به کار می اید.

معمولا این سرویس به ارائه گزارشاتی می پردازد که کمتر در سایر سرویس ها به آن پرداخته می شود. از جمله این گزارش ها می توان به:

تجزیه و تحلیل اندازه سایت
اندازه هر دامنه
تعداد درخواست ها
محتوای ارزشمند

اشاره داشت.
گزارشی که وب سایت Pingdom  از تحلیل سایت شما ارائه می کند دارای ویژگی هایی است که می توانید توسط آن بررسی را از موارد سطحی تا عمیق مورد بازنگری قرار دهید.
این سطوح شامل:

گزارش آبشاری
بررسی درجه عملکرد
بررسی و آنالیز صفحات
گزارش بر اساس تاریخچه

در این گزارش می توانید به راحتی به اشکالات سایت خود پی ببرید.
برای ورود به وب سایت Pingdom کلیک کنید

بررسی سرعت بارگذاری وب سایت با GTmetrix
اگر به دنبال ابزاری هستید که کاملترین گزارش از وضعیت سایت تان به شما بدهد، باید GTmetrix را تست کنید. از جمله امتیازهای این ابزار آنلاین این است که کاربر پسند است و المان های آن از تست تا گزارش برای کاربر کاملا قابل درک است.

وضعیتی که GTmetrix در ان وب سایت ها را از نظر سرعت لود بررسی می کند شامل هر دو حالت PageSpeed و YSlow است. در نهایت این وب سایت گزارش خود را در زمینه های مختلف از A تا F دسته بندی می کند.
GTmetrix اطلاعات زیادی را برای کمک به شما در حل مشکلات سایت شما ارائه می دهند.
امتیاز دیگر این وب سایت این است که به شما کمک می کند تا سایت خود را با سایت های مشابه مقایسه کنید.
گزارش ارسالی توسط این سایت، شامل چند بخش و حالت است. حتی اگر شما توسعه دهنده سایت هم نیستید، می توانید از گزارش ها متوجه شوید که چه جایی اشکال وجود دارد. این گزارش ها در کل در محیط سرور، جاوا و سی اس اس گنجانده می شوند.
برای ورود به این سایت کلیک کنید.

بهترین ابزار تست سرعت لود سایت با Uptrends
Uptrends یک ابزار پولی برای تست سرعت سایت شما است، که البته به شما اجازه می دهد که یک گزارش ساده و ابتدایی از وضعیت سرعت سایت خود را با کمک بخش رایگان آن دریافت کنید. این گزارش به صورت آبشاری است که به صورت آکوردئون باز می شود. با این حالت می توانید اطلاعات اضافی از وضعیت سایت خود مشاهده کنید.

این وب سایت اطلاعات گزارشی را در چند بخش مختلف ارائه می کند:

first party
statistics CDN
social
ads
first-party overall
third-party overall

با کمک این وب سایت می توانید وضعیت سرعت لود وب سایت خود را از ۳۵ منطقه در دنیا چک کنید.
برای ورود به این وب سایت کلیک کنید 
اگر احساس می کنید که سایت شما به میزان مناسب ترافیک نمی گیرد، می توانید با خیال راحت به بررسی مشکلات سئو سایت بپردازید و آن ها را حل کنید و منتظر بازدید های جدید باشید. همچنین می توانید از ۱۵ پلاگین سئو دیدن کنید و موارد مورد نیاز خود را نصب کنید.
آیا در این باره سوالی دارید؟
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

شیوه ریستور کردن بکاپ رجیستری روی ویندوز ۱۰ چیست؟

به تازگی ریستور کردن بکاپ رجیستری و پیش از آن ایجاد بکاپ رجیستری به طور دستی انجام می شود. مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که پشتیبان گیری منظمی که در رجیستری سیستم انجام می شده، دیگر در ویندوز ۱۰ پشتیبانی نمی شود. این قضیه از نسخه ۱۸۰۳ شروع شده است. این به این معنی است که شما مجددا باید این قابلیت را دوباره فعال کنید تا رجیستری را ذخیره کنید. رجیستری ویندوز شامل تعدادی از تنظیمات سطح پایین است که جنبه های خاصی از سیستم عامل را کنترل می کنند.
اگر به پوشه RegBack  سری بزنید متوجه می شوید که مخزن های رجیستری کماکان در همین قسمت موجود هستند اما موجودی آن ها ۰ است.
در ماه اکتبر سیستم عامل ویندوز به طور خودکار پشتیبان گیری در رجیستری را متوقف کرد؛ و این در حالی اتفاق افتاد که  گزارش داد  پشتیبان گیری کامل شده است.

در آن زمان، اکثر کاربران اعتقاد داشتند که این یک اشکال فنی است، اما مایکروسافت می گوید آن چه مشاهده می کنید تغییر در طراحی است و به عنوان یک روش برای کاهش حجم کلی دیسک است.

چرا بکاپ رجیستری ضروری است؟
وقتی که اختلالی در حالت کنونی و فعال رجیستری رخ دهد، موجب می شود که سیستم از کار بیفتد، یا این که اختلالی در عملکرد به وجود بیاید.
مخصوصا زمانی که تصمیم دارید تغییراتی در سیستم ایجاد کنید که باید از رجیستری استفاده کنید، بکاپ رجیستری به شما کمک می کند که بتوانید خیلی راحت تر، دست به تغییرات بزنید. چرا که اگر اشتباه کنید، با برگرداندن بکاپ رجیستری، می توانید ویندوز را به حالتی برگردانید که از رجیستری بکاپ گرفته اید.
توصیه ای که ویندوز دارد این است که پیش از هر تغییر در رجیستری restore points جدیدی بسازید تا اگر اختلالی رخ داد، به جدیدترین حالت رجیستری ریستور کنید.

شیوه ریستور کردن بکاپ رجیستری در ویندوز ۱۰
برای این که موفق به ریستور کردن بکاپ رجیستری شوید، لازم است که ابتدای امر، در داخل رجیستری کلید  registry key را پیدا کنید و مقدار آن را ۱ کنید تا فعال شود.
برای این تغییرات:
ابتدا به بخش جستجو در استارت ویندوز ۱۰ بروید
عبارت regedit.exe را بنویسید تا خروجی آن را برای تان نمایش دهد.

با مشاهده این گزینه، روی آن کلیک کنید، تا وارد بخش رجیستری ویندوز شوید.
وقتی که پنجره رجیستری باز شد، به مسیر زیر بروید:

HKLMSystemCurrentControlSetControlSession ManagerConfiguration Manager
این موقعیت را می توانید در عکس زیر ببینید:

بر روی Configuration Manager راست کلکی کنید.
گزینه New را انتخاب کنید
Dword (32-bit) Value را انتخاب کنید

تنظیمات لازم برای ریستور کردن بکاپ رجیستری

حالا بر روی NewValue#1 راست کلیک کنید و Rename را انتخاب کنید و بعد این مقدار را به EnablePeriodicBackup تغییر نام دهید.

دوباره راست کلیک کنید و Modify را انتخاب کنید و مقدار آن را به ۱ تبدیل کنید.
با این کار عملیات ریستور کردن بکاپ رجیستری فعال می شود.
حالا سیستم خود را ریستارت کنید.
بعد از این که سیستم به طور کامل ریستارت شد، ویندوز شروع به بکاپ گیری از رجیستری می کند تا جایی که همین چند دقیقه پیش روی سیستم خود تغییراتی اعمال کرده باشید.
بعد از این به شما اجازه می دهد با زمان بندی، تنظیمات رجیستری را به حالت بکاپ گرفته شده، برگردانید.
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

راهنمای تغییر اندازه و رنگ نشانگر ماوس در ویندوز ۱۰

سال هاست که ویندوز ارائه کننده نشانگر ماوس با رنگ مشکی است. اما خبر خوش این که امروز می توانید رنگ ماوس، را از مشکی به رنگ های شاد و زیبا تبدیل کنید. همچنین اگر فکر می کنید اندازه نشانگر ماوس کوچک است، می توانید به راحتی آن را تغییر اندازه دهید.
از زمانی که نسخه بروز رسانی ۱۰ می ۲۰۱۹ ارائه شده است، شما می توانید تم نشانگر ماوس خود را تغییر دهید. اما آن چه که در این بخش من قصد دارم به شما بیاموزم، هیچ ارتباطی به تغییر تم نشانگر ماوس ندارد. بلکه بدون آن هم می توانید این کار را انجام دهید.

برای این کار، به مسیر Settings > Ease of Access > Cursor & Pointer بروید. ( برای ورود به تنظیمات می توانید اول کلید های Windows+I  روی کیبرد فشار دهید )

شیوه تغییر اندازه نشانگر ماوس در ویندوز ۱۰
ابتدا روی تغییر اندازه نشانگر ماوس کار می کنیم. وقتی که در موقعیت مسیر یاد شده قرار گرفتید، در سمت راست صفحه گزینه Change the Pointer Size  را مشاهده می کنید.
یک اسلایدر کشنده نیز مشاهده می کنید.

اگر روی این اسلایدر کلیک کنید و بکشید، می توانید میزان سایز نشانگر ماوس در ویندوز ۱۰ را تغییر دهید.
سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد آماده شوید تا رنگ بندی ها را تنظیم کنیم.

نحوه تغییر رنگ نشانگر ماوس در ویندوز ۱۰
اما جذاب ترین بخش از تنظیمات و تغییر اندازه و رنگ نشانگر ماوس در ویندوز تغییر رنگ این اشاره گر کوچک است.
در همین پانل، در زیر قسمتی که تنظمیات اندازه را انجام می دهید، ۴ الگو ارائه شده است:

نشانگر سفید
نشان گر سیاه
نشان گر معکوس
نشانگر رنگی

گزینه اول تا سوم، از سمت چپ، با یک کلیک قابل انتخاب است.
اما اگ می خواهید نشان گر را بیش از رنگ سیاه و سفید و یا معکوس تنظیم کنید روی آپشن چهارم کلیک کنید تا پالت رنگی مربوطه باز شود.
تمام این موارد را باید در بخش Change Pointer Color جستجو کنید.

به طور پیشنهادی در بخش Suggested Pointer Colors ویندوز به شما توصیه می کند تا از میان این ۷ رنگ، رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.
اما در ادامه، می توانید در بخش Custom Pointer Color رنگ دلخواه تر خود را از پالت رنگی بزرگ و استاندارد ویندوز انتخاب کنید.
نکته جالب توجهی که وجود دارد این است که، شما می توانید در این بخش، تنظیمات دیگری روی ماوس انجام دهید. مثلا اگر با یک نمایشگر تاچ یا لمسی از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، می توانید به سادگی فیدبک های استفاده از ماوس و تاچ را تنظیم کنید.
البته تنظیمات دیگری نیز می توانید در این بخش اضافه کنید.
نظرتان را در این رابطه با ما در میان بگذارید
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید:

شیوه ادغام چند شیپ در پاورپوینت چیست؟

در مقالات قبلی از گویا آی تی به شما یاد دادیم که چطور فلوچارت های دلخواه خود را در پاورپوینت ایجاد کنید. برای این کار حرفه ای مدیون شیپ ها یا شکل ها هستیم. پاورپوینت در بردارنده مخزن بزرگی از شیپ ها است که کمک می کند بتوانید گراف های دلخواه خود را بکشید.
یکی از امتیازهایی که پاورپوینت دارد این است که نه تنها به شما اجازه می دهد تا فلوچارت ها و گراف های مختلف بکشید. بلکه به شما این امکان را می دهد تا آن ها را با هم ادغام کنید.
با مطالعه این آموزش شیوه ادغام شیپ در پاورپوینت را می آموزید.

برای ادغام شیپ در پاورپوینت شما اول به این نیاز دارید که چندین شیپ را به داخل پاورپوینت خود بیفزایید. شیپ های مورد نظر خود را انتخاب کنید و به صفحه بیفزایید.
برای این کار، به تب Insert بروید و از آن جا بخش Illustrations را پیدا کرده و Shapes را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه، یک منوی کشویی باز می شود که در آن می توانید یک لیست بزرگ از انواع شکل ها را مشاهده کنید. از این میان برای این اموزش دو شیپ را انتخاب کنید:

وقتی که شیپ را انتخاب کردید روی صفحه به میزانی بزرگ که دلتان می خواهد آن ها را بکشید:

می توانید شیپ ها را به اندازه دلخواه خود، بر روی هم قرار دهید. زمانی صحبت از ادغام شیپ در پاورپوینت می شود که آن ها کمی با هم همپوشانی داشته باشند.

بعد از ایجاد این هم پوشانی، باید هر دو شکل را با هم انتخاب کنید. می توانید از دکمه کنترل برای این کار استفاده کنید. بدین صورت که روی یکی از شکل ها کلیک کنید و بعد کنترل را بگیرید و بعد دوباره روی یکی دیگر از شکل ها کلیک کنید.

چطور شیپ ها را با هم ادغام کنیم؟
بعد از انتخاب به تب Shape Format بروید:

در این تب، به گروه Insert Shapes بروید.
در این گروه، گزینه Merge Shapes را کلیک کنید:

با انتخاب این گزینه یک پنجره باز می شود که در آن می توانید چند حالت از ادغام شیپ ها را مشاهده کنید. انواع حالت هایی که دو یا چند شیپ می توانند با هم مرج شوند را می بینید:

می خواهید خروجی شبیه به کدام یک از آپشن های بالا باشد؟ آن را انتخاب کنید.
مثلا من گزینه دوم را انتخاب کرده ام، پس خروجی به شکل بالا خواهد بود. در این نوع ادغام بخش مشترک از دو شیپ، حذف شده است. در این مدل، ادغام بر پایه حفظ مناطق غیر مشترک بوده است.
شما می توانید پس زمینه سند خود را در پشت محل حذف شده در ادغام، به نمایش بگذارید. با کمک این ترفند می توانید فلوچارت های حرفه ای بسازید و از یک طراحی زیبا برای سند خود، و اسلاید ها لذت ببرید.
نظر تان را در این باره بنویسید
منبع
Source: GooyaIT

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | برچسب‌شده | پاسخ دهید: